Orman Genel Müdürlüğü personel alımı yapıyor. İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde başvurular ile alakalı bilgilendirme yapacağız. Nasıl Başvuru yapılacak? Başvuru şartları nelerdir? Alım yapılacak iller hangileridir?

OGM taşra Teşkilatındaki eksikliği karşılamak üzere farklı şehirlerde 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4. maddesindeki B fırkasına göre istihdam edilmek üzere 20 Sözleşmeli Mühendis alımı gerçekleştirecek. 

Başvurular Başlıyor!

Orman Genel Müdürlüğü Mühendis alımı başvurusu başlıyor. Geçtiğimiz günlerde gelen ilan için başvurular hafta başı ile başlayacak ve 10 gün devam edecektr. İşte başvuru bilgisi:

Başvuru Tarihleri: 29 Nisan - 9 Mayıs 2024

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/orman-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

20 Personel Alımı Yapılacak!

OGM yayımladığı ilana göre 20 kişilik kadro ile sözleşmeli olarak farklı şehirlerde istihdam edilmek üzere Orman Mühendisi Alımı yapılacak. Alımlar Yazılı ve sözlü sınav ile gerçekleştirilecektir.

Şehre Göre Kontenjan Bilgisi nedir?

Orman Mühendisi alımları " Balıesir, Bolu, Elazığ, Hatay, Kahramanmaraş, Kastamonu, Kırklareli, Malatya, Sinop, Zonguldak " illerinde sözleşmeli orman mühendisi alımı yapılacak.

Başvuru Şartları Nedir?

Başvurular için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca bunun dışında adaylardan,

  • 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2022-KPSSP3) en az 70 puan almış olmak.
  • Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümünden mezun olmak.
  • Tam Teşekküllü Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak.

İLANIN TAM METNİ BURADA

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

İlgili ilana başvurular sadece KPSS Puanı ile yapılmakta olup değerlendirmelerde Kadro sayısının 4 katı aday sıralamaya alınarak yani 80 kişi Yazılı ve sonrasında sözlü sınava alınacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLADIĞINDA VE GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA