Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı için ilan yayımladı. Resmi Gazetede 27 Ağustos 2022 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Bakanlığa bağlı olan Orman Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4/B fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 338 Sözleşmeli personel alımı yapacak. En az lise mezunu olan ve 60 KPSS puanı olanlar başvuru yapabilecek. OGM 8 farklı alanda 338 Sözleşmeli Personel alacak.

8 Alanda 338 Personel Alımı Kontenjan Dağılımı:

  • 21 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 101 Destek Personeli,
  • 105 Büro Personeli,
  • 8 Teknisyen,
  • 16 Tekniker,
  • 1 Biyolog,
  • 27 Avukat,
  • 59 Mühendis,

olmak üzere toplamda 338 Sözleşmeli personel alımı yapılacak. Mezuniyete göre kontenjan dağılımı ise şöyledir;

Mülakat Yapılmayacak!

Sözleşmeli kamu personeli alımı için adaylara herhangi bir mülakat yapılmayacak. Alımların 657 DMK kapsamında 4/B fırkasına göre yapıldığından KPS Puanı esas alınmak üzere meslek ve şehre göre yapılacak KPSS sıralaması ile en yüksek puandan en dğüşük puana kadar yapılacak sıralama ile değerlendirme sonuçlarına göre atama yapılacak. Bu durumda adaylara herhangi bir yazılı veya sözlü olarak mülakat yapılmayacaktır.

OGM Personel Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi şartlar aranacak.

Başvuru Özel Şartları Nelerdir?

OGM adaylardan meslek şartları ve KPSS şartı arayacak. Bu kapsamda;

KPSS 60 Puan Şartı Var!

Adayların, 2020 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak.

Pozisyona Göre Özel Şartlar Nedir?

Avukat Alımı Şartları: Hukuk Fakültesi mezunu olmak ve Ruhsat aldıktan sonra 2 yıl görev yapmış olmak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Şartı: Lise mezunu olmak, 5188 sayılı kanun şartlarını sağlıyor olmak, Vardiyalı olarak çalışabilecek olmak, Sağlık açısından mesleğine engeli olmamak ve rapor iletmek, Erkeklerde 170 ve kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak.

Destek Personeli ( Şoför ) Alımı şartları: Lise mezunu olmak, C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Erkek olmak, Vardiyalı çalışabilecek olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından büyük olmamak, Psikoteknik belgesine sahip olmak. SRC4 belgesine sahip olmak. e) İstenilen sürücü belgesine en az 2 yıldır sahip olmak. Seyahate ve/veya arazide çalışmaya uygun olmak.

Destek Personeli ( Temizlik ) Alımı şartları: Lise mezunu olmak, Vardiyalı çalışabilecek olmak ve Atanmaya hak kazanan adayların "Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamaktadır." ibareli heyet raporu (Tam teşekküllü Hastanelerden) almaları gerekmektedir.

Başvurular Eylül'de Başlıyor!

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğüne personel alımı başvuruları Eylül ayında başlayacak. Buna göre başvurular sadece kariyer kapısı üzerinden Elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

Başvuru Tarihleri: 1 - 10 Eylül 2022

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ BURADA

BAŞVURULARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Editör: TE Bilisim