Orman Genel Müdürlüğü az önce yaptığı açıklama ile bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 1613 kişilik kadro ile Sözleşmeli Personel alımı ve Kamu İşçi ALımı yapılacağı açıklandı. Söz konusu Müjdeli haber 20 Aralık 2022 tarihi ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşıldı.

Adayların beklediği duyuru gelerek kontenjan dağılımı ve ilan detayları belli oldu. Peki OGM İşçi Personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak? KPSS Şartı aranacak mı? Diğer genel ve özel nitelikler nelerdir? Tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

1613 Personel Alımı ve İşçi Alımı Yapılacak!

Tarım ve Orman Bakanı olan Vahit Kirişçi resmi twitter hesabı üzerinde yayımladığı duyuruya göre,

" Orman Genel Müdürlüğümüzün Merkez ve Taşra Teşkilatında istihdam edilmek üzere 2023 yılı Ocak ayı içerisinde;

Çeşitli Branşlarda 1482 Sözleşmeli Personel ve 131 Geçici Orman İşçisi olmak üzere toplam 1613 Personel alımı gerçekleştireceğiz.

Allah devletimize, milletimize hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin.

Hayırlı, uğurlu olsun."

şeklinde duyuru yayımladı.

Alım Yapılacak Kadrolar Belli Oldu!

Söz konusu alım haberinden sonra Orman Genel Müdürlüğünden gelen son dakika duyurusu ile de Orman genel Müdürlüğü personel alımı kadro dağılımı açıklandı. İşte OGM 1613 Perosnel İşçi alımı kontenjan dağılımı şöyledir;

 • 1128 Orman Muhafaza Memuru,
 • 249 Orman Mühendisi,
 • 23 Destek Personeli,
 • 12 Harita Mühendisi,
 • 9 Avukat,
 • 9 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
 • 6 İnşaat Mühendisi,
 • 6 Makina Mühendisi,
 • 4 Elektrik Elektronik Mühendisi,
 • 3 Tekniker,
 • 2 Bilgisayar Mühendisi,
 • 131 Geçici Orman İşçisi,

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Orman Genel Müdürlüğü adaylardan 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhang bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

Ayrıca alımlarda KPSS ve Yaş Şartlarıda aranacaktır. Aşağıdaki bağlantı üzerinden kontenjanına göre özel şartlara ulaşabilirsiniz.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI KONTENJAN VE ŞARTLARI: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/ogm-1482-sozlesmeli-personel-alimi-ilani-kontenjan-ve-sartlar-h43477.html

OGM 131 İŞÇİ ALIMI DETAYLARI: https://www.isinolsa.com/kamu-iskur-alimi/ogm-iskur-ile-gecici-131-orman-iscisi-alimi-sartlari-ve-ilan-h43478.html

Başvurular Ne Zaman Yapılacak!

Söz konusu duyuruda da belirtildiği gibi alım ilanı 2023 yılı Ocak ayında yayımlanacak. İlgili ilanın en geç 15 Ocak 2023 tarihine kadar açıklanması beklenmektedir.

Tarım Bakanlığından Duyuru Geldi!

İlgili alım ilanı hakkında Tarım ve Orman Bakanlığından da duyuru geldi. Bakanlık resmi internet adresi üzerinden de alım duyurusunu paylaştı.

İLANI BEKLEYEN ADAYLAR İNSTAGRAMDA BULUŞTU! SENDE İŞİN OLSA İNSTAGRAMA KATIL

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İLANDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA