Ordu Üniversitesi sözleşmeli personel alımı yapacak. Resmi Gazetede 5 Mart 2024 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Ordu Üniversitesi bünyesine 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında istihdam dilmek üzere 20 Sözleşmeli Personel alımı gerçekleştirilecek. Şartlar nelerdir?

Kontenjan Dağılımı Nedir?

Ordu Üniversitesi bünyesine Lise mezunu ve Ön Lisans mezunu sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda, 

  • Ön Lisans mezunu 8 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • Lise Mezunu 12 Destek Personeli

alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda alımlar Üniversitenin farklı birimlerine gerçekleştirilecek. Aşağıdaki tabloda detayları inceleyebilirsiniz.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Üniversiteye personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilcek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bi suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi nitelikler aranacak.

KPSS Şartı Aranacak!

Adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94 ve Ön Lisans içni P93 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gereklidir.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Şartları:

Koruma ve Güvenlik Görevlisi unvanına başvuracak adaylar için 5188 sayılı Kanunun 10.maddesindeki şartları taşıyor olmak, son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak. Vardiya ve nöbet usulü çalışmaya engel bir durumu bulunmamak.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak!

Adaylar başvurularını sadece istenen belgelerle şahsen gerçekleştirmeleri gereklidir. Buna göre Başvurular 5 Mart 2024 tarihi ile başlamış olup en geç 19 Mart 2024 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. 

İLANIN TAM METNİ

Editör: Erhan İmamoğlu