Necmettin Erbakan Üniversitesi Personel Alımı ilanı yayımlandı. 1 Şubat 2024 tarihli Resmi Gazetete yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Necmettin Erbakan Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda istihdam edlmek üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4/B kapsamında 94 Sözleşmeli Personel alımı gerçekleştirilecektir. Başvuru şartları nelerdir? Kontenjan Dağılımı nedir? Detayları paylaşıyoruz.

Başvurular Sona Eriyor!

Üniversite personel alımı başvrusu ilanın yayım tarihi olan 1 Şubat 2024 tarihi ile başlamış olup artık sona eriyor. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar en geç 15 Şubat 2024 tarihine kadar yapılacaktır.

Sonuçlar Ne Zaman?

Başvurusu sona eren ilan için sonuçların en geç 10 Mart 2024 tarihine kadar açıklanması bekleniyor. Sonuçlar Üniversitenin Resmi İntwernet adresi üzerinden açıklanacaktır.

Kontenjan Dağılımı Nedir?

Necmettin Erbakan Üniversitesi bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 94 kşilik boş kadro ile sözleşmeli personel alınacak. Bu kapsamda alımlar;

Lise Mezunu: 8 Teknisyen, 16 Destek Personeli (Hizmetli), 7 Aşçı, 11 Hastabakıcı), 2 Diğer Sağlık Personeli, 1 Destek Perosneli, 

Ön Lisans Mezunu: 3 Tekniker, 28 Sağlık Teknikeri, 3 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 

Lisans Mezunu: 4 Büro Personeli, 1 Spor Uzmanı, 1 Diyetisyen, 2 Eczacı, 1 Fizyoterapist, 1 Mühendis, 2 Sağlık Fizikçisi, 1 Psikolog, 

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Necmettin Erbakan Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

Üniversiteye personel alımı için adaylardan KPSS şartı aranacak. Bu kapsamda 2022 yılında yapılmış olan KPSS den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 55 puan almış olmak şartı aranacak.

Mezuniyete Göre Özel Şartlar Aranacak?

İLANIN TAM METNİ