Kamu kurum ve kuruluşları için geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan Memur personel alımı ilanına göre kamuya 3 kurum için başvurularda sona geldik. Bu kapsamda ilgili ilanlara henüz başvuru yapmamış olan adaylar için detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Kamuya 229 Memur Personel Alınacak!

Yayımlanan ilanlara göre kamuya,

  • MSB 55 Kişi,
  • ADAF 42 Kişi,
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı 131 Kişi,

alımı gerçekleştirilecektir.

Milli Savunma Bakanlığı Kamu Personel Alımı:

MSB İŞKUR üzerinde yayımladığı Kamu Personel alımı ilanına göre bünyesine 55 kişilik boş kadro ile 22 Engelli personel ve 23 TMY kapsamında personel alımı gerçekleştirecek. Alımlar en az İlkokul mezunu adaylar içerisinden gerçekleştirilecek olup Başvurular "  Afyonkarahisar, Diyarbakır, Muğla Çanakkale, Kocaeli, Niğde, Eskişehir, Konya " olmak üzere toplamda 8 şehir için alınacak. Ayrca KPSS siz personel alımı yapılacak. Başvuru yapmak isteyen adaylar için Detaylar aşağıdaki bağlantıdadır.

 https://www.isinolsa.com/kamu-iskur-alimi/msb-55-kamu-isci-alimi-ilani-2023-8-sehir-iskur-basvuru-no-h43788.html

AFAD Memur Alımı:

AFAD bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 43 Memur alımı yapacağını bildirmişti. Bu kapsamda alımlar "  Afet ve Acil Durum Yönetimi Uzman Yardımcısı " Unvanında yapılmakta olup başvuru için 2021 veya 2022 KPSS Puanı kullanılacak. Yaş şartı olarak is 35 yaş şartı ve Yabancı dil şartıda aranacak. Detaylar aşağıdaki bağlantıda.

https://www.isinolsa.com/memur-alimi/basvuru-basladi-afad-43-memur-alimi-2023-yili-yonetim-uzman-h43753.html

Kültür ve Turizm Bakanlığı Memur Alımı

Bakanlık yayımladığı iki ilan için başvurularda sona geldik. Bu kapsamda alımlar Devlet Tiyatroları ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığına yapılacak.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü bünyesine 121 kişilik kadro ile 31 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 59 Temizlik Görevlisi, 3 Şoför, 1 Aşçı, 1 Bahçıvan, 26 Büro Personeli alımı yapacak. Başvurular en az lise mezunu adaylar içerisinden alınacak ve Taban 60 puana sahip olmak yetiyor. Detaylar aşağıdaki bağlantıda.

https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/devlet-tiyatrolari-121-sozlesmeli-personel-alimi-lise-on-lisans-h43696.html

Bakanlığın bir diğer ilanı ise Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı oldu. Bu kapsamda toplamda 10 kişlik kadro ile KPSS Şartı aranmaksızın Yabancı Dil sınavı şartı ile memur alınacak. detaylar aşağıda

https://www.isinolsa.com/memur-alimi/kultur-bakanligi-ytb-kpss-siz-10-memur-alimi-ilani-2023-h43565.html

Editör: TE Bilisim