Devlet Tiyatroları 121 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Kültür Bakanlığı Devlet Tiyatroları 121 sözleşmeli personel alımı yapılıyor. Kadın Erkek, Güvenlik, Temizlik Büro Personeli gibi 6 farklı alanda kotenjan dağılımı haberde.

Devlet Tiyatroları 121 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi gazetede 16 Ocak 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4/B fıkrasına göre müdürlüğün Merkez ve Taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere Mülakat yapılmaksızın sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Alım Yapılacak Kadrolar Hangileridir?

  • 31 Koruma ve Güvenlik Görevlisi ( 10 Kadın, 21 Erkek )
  • 59 Temizlik Görevlisi ( 28 Kadın , 31 Erkek )
  • 3 Şoför ( Erkek ),
  • 1 Aşçı ( Erkek ),
  • 1 Bahçıvan ( Erkek ),
  • 26 Büro Personeli ( Erkek / Kadın )

BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR İNSTAGRAM BULUŞTU VE İŞİN OLSA UYGULAMASINI İNDİRDİ. SENDE KATIL!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Devlet Tiyatroları personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca bunun dışında, KPSS, Eğitim ve mesleki şartlar aranacak.

Genel Şartlar Nedir?

" Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

KPSS Şartı nedir?

2022 yılında yapılan KPSS 'den Lise İçin P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Yaş Şartı Nedir?

Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Şartları Nedir?

Adaylardan, Ön Lisans mezunu olmak, en az 1 yıl süreyle geçerli silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, 5188 sayılı ÖGG şartlarını sağlıyor olmak, Erkeklerde 170 cm ve Kadınlarda 165 cm boyundan kısa boylu olmamak, Vardiya usulü çalışmaya ve gece çalışmaya engel bir durumu bulunmamak, En az fiilen 90 gün koruma ve güvenlik hizmetinde çalıştığını belgelemek.

Temizlik Görevlisi Alımı Şartları Nedir?

Lise mezunu olmak, En az fiilen 90 gün temizlik hizmetinde çalıştığını belgelemek, Vardiya usulü çalışmaya ve gece çalışmaya engel bir durumu bulunmamak,

Şoför Alımı Şartları Nedir?

Lise mezunu olmak, Geçerlilik süresi dolmamış D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, (01/01/2016 tarihinden önce ehliyet alanlardan ehliyetini değiştirmeyenler için E sınıfı ehliyet sahibi olmak)

Aşçı Alımı Şartları Nedir?

Ön Lisans mezunu olmak, -En az fiilen 90 gün aşçılık hizmetinde çalıştığını belgelemek, [e-Devletten alınacak 5120.10 (Aşçı) meslek kodunu gösterir barkodlu SGK Hizmet Dökümü]

Bahçıvan Alımı Şartları Nedir?

Ön Lisans mezunu olmak ve En az fiilen 90 gün bahçıvanlık hizmetinde çalıştığını belgelemek, [e-Devletten alınacak 6113.10 (Bahçıvan), 6113.03 (Çiftçi-Bahçıvan), 6113.04 (Diğer Fidanlık İşçileri ve Bahçıvanlar) veya 6113.07 (Peyzaj Bahçıvanı) meslek kodunu gösterir barkodlu SGK Hizmet Dökümü]

Büro Personeli Alımı Şartları Nedir?

Lisans düzeyinde eğitim veren yükseköğretim kurumlarının İşletme, İktisat, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak,

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

Söz konusu sözleşmeli personel alımı için adaylara herhangi bir Mülakat yapılmayacaktır. Adaylar KPSS'den almış oldukları puanlar ele alınarak yapılacak sıralama ile en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak değerlendirme ile belirlenecektir.

Şehre Göre Kontenjan Dağılımı:

Başvurlar Ne Zaman Yapılacak?

İlana başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisinde başvuruların tamamlanmış olması gereklidir. Adaylar başvurularını sadece Devlet Tiyatroları kariyer adresi üzerinden gerçekleştirmeleri gereklidir.

Başvuru Tarihleri: 16 - 30 Ocak 2023

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2023, 00:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Furkan
Furkan - 11 ay Önce

Kpss si olmayanlar aç mı kalsın

A. T.
A. T. @Furkan - 11 ay Önce

Kpss B zaten okuma yazma 4 işlem biliyor musun diye kontrol ediyorlar.