Mersin Üniversitesi personel alımı yapacak. Az Önce 4 Aralık 2023 tarihi ile yayımlanmış olan sözleşmeli personel alımı ilanına göre Mersin Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4/B fırkasına göre en az lise mezunu personel alımı gerçekleştirilecek. Alımlar Üniversitenin Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği ve Üniversitenin Mersin merkez ve ilçelerinde bulunan kampüslerinde istihdam edilecektir.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Lise Mezunu: 20 Destek Personeli (Hizmetli), 8 Aşçı, 10 Hasta Bakıcı, 4 Hemşire, 1 Teknisyen (İklimlendirme ve Soğutma), 1Teknisyen (Elektrik ve Tesisatı)

Ön Lisans Mezunu: 3 Laborant, 20 Sağlık Teknikeri, 

Lisans Mezunu: 1 Diyetisyen, 26 Hemşire, 

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Mersin Üniversitesi bünyesine alacağı personel adaylarından genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Tükiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi nitelikler aranacaktır.

Öte yandan adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Nöbet (vardiya) usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması gereklidir.

Mülakatsız Personel Alınacak!

Üniversite personel alımında adaylardan KPSS şartı aranacak. KPSS puan sırası kullanılmak üzere adaylara herhangi bir yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın Mülakatsız Sözleşmeli Personel alımı yapılacak.

KPSS Şartı Olacak Mı?

KPSS şartı olarak adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için p93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartları aranacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Mersin Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuruları ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün sürecektir. Bu kapsamda başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını şahsen yapacaklar.

Başvuru Tarihleri: 4 - 18 Aralık 2023

Başvuru Adresi: Online başvurusunu tamamlayan adaylar asıl başvurularını ilan bitim tarihine kadar Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen yapacaklardır.

Hem Online Hem Şahsen Başvuru Alınacak!

Online Başvuru (Sadece Doldurulacak ve Online Gönderilecektir) (Online Başvuru http://pdb.mersin.edu.tr/ adresinde yayınlanacaktır.) (Sadece online başvuru yapılması yeterli değildir. Başvuru evraklarının asıllarının teslim edilmemesi durumunda sadece online olarak yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır)

Sadece Tek İlana Başvuru Yapılacak!

Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecek olup, birden fazla pozisyona başvuru yapanların başvuruları iptal edilecektir.

Başvuru Belgeleri Nedir?

Başvuru Formu (Lütfen Bilgisayar Ortamında İndirip Doldurunuz) (Başvuru Formu http://pdb.mersin.edu.tr/ adresinde yayınlanacaktır.)

2022 KPSS (B) Grubu Sınav Sonuç Belgesi (Doğrulama kodunu içerecek şekilde olmalıdır.)

Diploma Fotokopisi (İlk başvuru aşamasında mezuniyet belgesi fotokopisi veya e-Devlet çıktısı kabul edilebilir. Atanmaya hak kazanılması durumunda doğrulama kodu ile doğrulanabilenler için fotokopi, diğerleri için aslı veya aslı gibidir onaylı olmalıdır. Yabancı yükseköğretim kurumlarından alınan diplomaların ilgili kurumlardan denkliğinin bulunması gerekmektedir.)

Kimlik Fotokopisi 6- Özel Şart Belgesi (Varsa)

Fotoğraf (1 adet) 8- Askerlik Durum Belgesi

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim