Adalet Bakanlığı 14 Bin 304 Memur ve Personel Alımı Yapıyor!

Adalet Bakanlığı memur ve personel alımı yapacağını duyurdu. Adalet Bakanlığı farklı pozisyonlarda toplamda 14 bin 304 kişilik kadro ile bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak için ilan yayımladı ve başvurular başladı. İşte detaylar.

Adalet Bakanlığı 14 Bin 304 Memur ve Personel Alımı Yapıyor!

Geçtiğimiz Ay Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilanlara göre Adalet Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyon ve niteliklerde toplamda 14 bin 304 kişilik kadro ile memur ve personel alımı yapacağını belirtti. Buna göre memur alımı ilanına göre başvuru yapacak adaylar mutlaka başvuru şartlarını taşıyor olmaları gereklidir. Haberimizin devamında alım pozisyonlarına ve diğer detaylara ulaşarak daha detaylı bilgi alabilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

ALIM POZİSYONLARI NELERDİR?

Adalet Bakanlığı yayımladığı 3 ilan ile farklı pozisyonlarda alım yapacak. Buna göre Adalet Bakanlığı Sözleşmeli olarak 5 bin 493 personel alımı ve 1344 İcra Katibi alacak. Ayrıca Adalet Bakanlığına bağlı olan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ise 7 bin 467 kişilik kadro ile memur personel alımı yapacağını belirtildi.

Adalet Bakanlığı Sözleşmeli Personel pozisyonunları ile, 4771 Sözleşmeli Zabıta Katibi, 527 Sözleşmeli Mübaşir, 27 Sözleşmeli Şoför, 99 Sözleşmeli Teknisyen ve 69 Sözleşemli aşçı olmak üzere toplamda 5 bin 493 sözleşmeli personel alacak.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne ise, 6.681 infaz ve koruma memuru, 49 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 223 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 185 teknisyen, 266 destek personeli (şoför), 42 destek personeli (aşçı), 21 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 7.467 personel alımı yapılacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İlgili ilanlara başvuru yapacak adaylar öncelikle başvuru şartlarını taşımak zorundadırlar. Buna göre alım pozisyonları içerisinde, Lise, Önlisans ve Lisans mezunları için pozisyonlar bulunmakta olup adayların da bu yönde ilgili bölümlerden mezun olmuş olmaları gereklidir. Yanı sıra adayların Yaş şartı, KPSS Şartı gibi nitelikleride taşımaları gereklidir.

ADAYLARDAN ARANAN GENEL ŞARTLAR:

Adalet Bakanlığı adaylardan genel olarak, Türk Vatandaşı olmak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Yapılacak Güvenlik ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek ve Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak gibi şatlar aranır.

YAŞ ŞARTI:

Adaylardan yaş şartı olarak, Sınavın son başvuru tarihi itibari ile 18 yaşını doldurmuş olmak, Merkezi Sınavın ( KPSS 2016 ) yapıldığı yılın Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, Ayrıca İnfaz koruma Memuru pozisyonuna başvuru yapacak adaylar, 30 yaşını doldurmamış olmalarıgereklidir. yani İnfaz ve Koruma memuru pozisyonuna 01 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.

KPSS ŞARTI:

Adalet Bakanlığı her alım pozisyonu için adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramaktadır. Buna göre ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan kamu Personeli Seçme Sınavından, Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Adaylar başvurularına 21 Mayıs 2018 tarihi itibari ile başladılar ve başvurular en geç 11 Haziran 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

Adaylar başvurularını sadece bir ünvan için yapmaları gerekmektedir. Aynı anda farklı ünvanlara başvuru yapan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Başvuruda bulunacak adaylar başvurularını, Adalet bakanlığıresmi internet sitesinden temin edecekleri Ek-1 Başvuru formu ile öğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı ya da komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar sınavı yapacak adalet komisyonu başkanlığına veya herhangi bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığına başvuracaklardır. Bunun dışında yapılak hiçbir başvurular kabul edilmeyecektir.

Ayrıca Adalet bakanlığı memur alımı ilanlarını devamlı takip etmek için ve gelişen haberleri takip etmek için İŞİN OLSA Mobil Uygulamasını indirerek anlık bildirim alabilirsiniz. İŞİN OLSA Mobil Uyguamasına Buradan Ulaşınız.

ÖZEL ŞARTLAR VE KADRO DAĞILIMLARI:

İlanlar hakkında daha detaylı bilgi almak için ve özel şartlara ulaşmak için aşağıda sizlerle paylaşacağımız bağlantıları inceleyerek başvurularınızı yapabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı 5 Bin 693 Sözleşmeli Personel Alımı Kadroları ve Aranan Şartlar?

Adalet Bakanlığı 1344 İcra Katibi Alımı Yapıyor! Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu

Ceza ve Tevkifevleri ( CTE ) 7 Bin 467 Personel Alımı Kadroları ve Özel Şartlar Nedir?

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammed
Muhammed - 4 yıl Önce

İkm için koşsun puani kaça düştü açaba bilen var mı ya

Muhammed
Muhammed - 4 yıl Önce

İkm için kpss puani kaça düştü açaba bilen var mı ya acilen öğrenmekan istiyorum

tuğçe
tuğçe - 4 yıl Önce

İzmir adliyesine başvuru yaptım zabıt katipliği için herhangi bir belge vermediler başvurduğuma dair. Sizce başvurumu sisteme girmişler midir?