KTÜ Lise, MYO ve Lisans 70 Memur Alımında KPSS'ye Girmiş Olmak Yeterli! Kadrolar!

Karadeniz Teknik Üniversitesi Hastanesine 70 memur alımı yapılacak. Başvurular Farabi Hastanesine gerçekleşecek. Personel alımı başvurularında KPSS baraj puanı istenilmiyor. Hemşire, sağlık teknisyeni, başvuru şartları ve başvuru tarihi tüm detaylar haberde.

KTÜ Lise, MYO ve Lisans 70 Memur Alımında KPSS'ye Girmiş Olmak Yeterli! Kadrolar!

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden sözleşmeli memur alımı ilanı açıklanmıştır. Üniversitenin KTÜ Farabi Hastanesi Başhekimliğinin ihtiyaç bulunan sağlık personeli alımı kadrolarında 70 kişilik personel alımı istihdam gerçekleştirilecektir. Adayların başvurularda en az lise mezunu, 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunu ve Lisans mezunu olmaları gerekmektedir. Adaylardan kamu personeli seçme sınavı şartı istenecektir. KPSS B türünde 2018 sınavına girmiş olmaları gerekmektedir. Başvurularda hangi kadrodan ne kadar personel alımı yapılacak? Detaylar şu şekilde açıklamıştır.

KADRO DAĞILIMI;

Lise mezunu alımlarında Hemşirelik Lisesi mezunu olan 4 hemşire alımı yapılacak.

Önlisans mezunu; sağlık personel alımlarında ise sağlık hizmetleri tıbbi laboratuvar mezunu 2 laborant, acil tıp Teknikerliği bölümü mezunu 4 sağlık teknikeri, Anestezi teknikeri bölümü mezunu 3 sağlık teknikeri, ameliyathane teknikeri programı mezunu 2 sağlık teknikeri, Radyoloji Bölümü ya da tıbbi görüntüleme teknikleri bölümü 3 röntgen teknisyeni, radyoloji bölümü ve tıbbi görüntüleme teknikerliği bölümü mezunu olan 3 radyoloji teknisyenliği, (bu bölümde 2 yıl pozitron, tomografi cihazı kullanma tecrübesi bulunduğunu bilgilendirmek istemektedir.) Radyoloji Bölümü Tıbbi Görüntüleme teknikeri bölümü mezunu 2 röntgen teknisyeni (bu bölümde de ilgili alanlardan en az 5 yıl çalışmış olmasını beğendirme istemektedir.) radyoloji bölümü ve tıbbi Görüntüleme teknikeri bölümü mezunu olan bir röntgen teknisyeni bu alanda da 5 yıl ilgili alanda tecrübe şartı olmak istemektedir.

Lisans mezunu alımlar; Odyoloji bölümü lisans bölümü mezunu Diğer sağlık personeli alımı yapılacak. Sağlık Meslek Yüksekokulu hemşirelik bölümü Lisans mezunu 45 hemşire alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

657 sayılı kanunun 48. maddesindeki şartları taşmış olmaları gerekmektedir. TCK 53. Maddesinde belirtilensuçlardan bir yıl ve daha fazla hapis cezası almamış gerekmektedir. Erkek adayların askerlik ile ilişiği bulunmamak istemektedir. Kamu Personel Seçme sınavından 2018 KPSS lisans B grubundan önlisans grubunda ve ortaöğretim kurumundan girdikleri kadroya göre puan almış olmaları gerekmektedir. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan emeklilik yada yaşlılık aylığı almıyor gerekmektedir.

BAŞVURU TARİHLERİ NEDİR?

Başvurular 31 ağustos 2020 tarihinde başlayacaktır. Son başvuru tarihi nedir? Son başvuru 14 Eylül 2020 tarihinde tamamlanacaktır. Başvuru süreci 15 gün olarak açıklanmıştır. Başvurular üniversitenin personel dairesi başkanlığı'nın resmi internet sitesi olan  personelilan.ktu.edu.tr/ adresi üzerine yapılacaktır. Sonuçlar ne zaman açıklanacak sonuçlar 15 gün içerisinde açıklanacaktır. Daha önce kamu kurumlarında 4B sözleşme olarak çalışmakta iken istifa eden ve görevinden uzaklaşan adaylar 1 yıl süreyle başvuru yapılmayacaktır. Başvuru için gerekli evraklar nelerdir? Adayların aşağıdaki bilgileri eksiksiz olarak hazırlamaları ve teslim etmeleri istemektedir. Ilan detayları aşağıda belirtilmiştir.

İLAN KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2020, 14:46
YORUM EKLE