Adalet Bakanlığı 2023 Yılı KPSS siz 1000 Memur Alımı ( Hakim ve Savcı Yardımcısı )

Adalet Bakanlığı Memur alımı yapacak. 2023 yıl bitmeden 1000 kişilik kadro ile Hakim ve Savcı Alımı yapılacağı duyurusu geldi.

Adalet Bakanlığı 2023 Yılı KPSS siz 1000 Memur Alımı ( Hakim ve Savcı Yardımcısı )

Adalet Bakanlığı Memur alımı duyurusu geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine sonrası yapılan duyuruya göre Adalet Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 1000 Hakim ve Savcı Yardımcısı alımı gerçekleştirilceği açıklandı. Söz konusu duyuru kapsamında alım yapılacak İller ve açıklama detayları haberde.

2023 Yılı 1000 Memur Alımı Yapılacak!

5 Eylül 2023 tarihli yapılan kabine toplantısı sonrasına Cumhurbaşkanı Tarafından yapılmış olan duyuruya göre 2023 yılı bitmeden 1000 Hakim ve Savcı Yardımcısı alımı yapılacağını açıkandı. Özellikle Deprem bölgelerinde açılacak yeni adliyelere Hakim ve Savcı Adayı alımı yapılacağı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Tarafından gelen açıklama ise;

"Yeni adli yılda tüm vatandaşlarımızın adalete erişimini kolaylaştırmaya devam edeceğiz. İçinde bulunduğumuz yıl bitmeden yapılacak sınavla 1000 hakim ve savcı yardımcısı alarak kapasitemizi güçlendireceğiz. Başta deprem bölgesi olmak üzere ihtiyaç duyulan 9 ilimiz ve ilçelerimizde yeni adliye binalarının yapımı için ihaleye çıkıyoruz."

şeklinde açıklamalarda bulundu!

1000 Memur Alımı Ne Zaman Yayımlanacak?

Gelen duyuruya göre söz konusu alımlar Ekim Ortasında başlaması bekleniyor. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğandan yıl bitmeden alımların yapılacağını belirtti.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Genel olarak adaylardan 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise;

Yaş Şartı nedir?

Adaylardan yaş şartı olaraK 35 yaşından büyük olmamak ve mesleğe göre 45 yaşından büyük olmamak şartı aranacak.

Eğitim Şartı Nedir?

Hukuk fakültesinden mezun olmak veya yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye’deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı belgesi almış bulunmak,

Hukuk fakültesinden mezun olmak veya yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye'de hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı belgesi almış bulunmak, hukuk fakültesinden mezun olanlar dışından alınacak adaylar bakımından, her dönemde alınacak aday sayısının yüzde yirmisini geçmemek üzere, hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren siyasal bilgiler, idari bilimler, iktisat ve maliye alanlarında en az dört yıllık yüksek öğrenim yapmış veya bunlara denkliği kabul edilmiş yabancı öğretim kurumlarından mezun olmak,

Alımlar Sınav İle Yapılacak!

Söz konusu Hakim ve Savcı Yardımcısı alımı için adaylara sınav yapılacak. Bu kapsamda Sınav takvimi ÖSYM trafından yayımlanacak Kılvuz ile belirlenecektir.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE
YORUMLAR
İshak Kayık
İshak Kayık - 2 hafta Önce

Her haksızlık kibirle başlar ve büyük günahlardandır. Devam ettiği sürece asla bitmez, kişilerin yaptığı toplumun çaresiz kaldığı en büyük tehdittir. İster eğitimli,ister eğitimsiz olsun farketmez. Bu sorunların kökeni budur. Bunun düzelmesi vicdan ve terbiyenin temel alınmasına bağlıdır. Şu an ülkemiz hasta ve çaresiz, tarif edilemez halde. Ben bile üniversite mezunuyum 35 yaşındayım bir temizlik görevlisi olarak çalışmamıza kanun karşı çıkıyor. Daha neler neler. Yıllardır sigortasız ve işsiz iş arayışı içindeyim, Allah bizlere yardımcı olsun.

Yok artık
Yok artık - 2 hafta Önce

Adalet mezunlari boşuna okudu zaten bu nasıl bir saçmalık adalet mezunu dururken farklı bölümlerden eleman almak istiyorsunuz

SERDAR,,,,,,,,,ÔNDER
SERDAR,,,,,,,,,ÔNDER - 2 hafta Önce

İŞSlLİR