Polis Akademisi Başkanlığı yeni duyuru yayımladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan Polis Alımı bekçi alımı hakında son dakika duyurusu geldi. İlgili duyurulara göre Yedek aday duyurusu ve yazılı sınava katılacak adaylar belli oldu. ü

2023 Yılı PMYO Polis Alımı Duyurusu:

Polis Akademisi tarafından geçtiğimiz günlerde gelen 3. Yedek aday belirleme işlemlerinden sonra gelmiş olan duyuruya göre 4. yedek Planlama sonuçları açıklanmıştır. Bu yönde 20 erkek yedek adayın planlaması yapılmıştır. Akademiden gelen duyuruya göre ise;

2023 Yılı PMYO Giriş Sınavı 4. yedek aday planlama sonuçları açıklanmıştır.

2023 - 2024 eğitim - öğretim dönemi için Polis Meslek Yüksekokullarına planlanan adaylardan kayıt yaptırmayan ve istifa eden adayların yerine 20 erkek yedek adayın planlaması yapılmıştır.

Adaylara sonuçlar posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup internetteki resmi sayfamız üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

2023 Yılı PMYO eğitimi için yedek aday planlamaları 4. yedek planlama ile birlikte sonlandırılmıştır.

Tüm adaylara ilanen duyurulur.

SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

ASKERLİK DİLEKÇE ÖRNEĞİ İÇİN TIKLAYINIZ.

2023 Yılı Bekçi Alımı Hakkında Duyuru!

Bekçi alımları için Yazılı sınav sonuçları açıklanmıştır. Öte yandan Polis Akademisi Bekçi alımı için Sınava Katılan adaylar için dıuırı yayımlandı.

2023/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınav sonuç bilgileri yayınlanmıştır. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar için ilerleyen tarihlerde gerekli duyurular yapılacaktır.

SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Öte yandan sonuçlardan sonra gelmiş olan İkinvi bir duyuruya göre ise;

2023/1. DÖNEM ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİLİĞİ YAZILI SINAVINA KATILAN ADAYLARIN DİKKATİNE

2023/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı sonuç bilgileri yayımlanmıştır.

30 Eylül 2023 tarihinde yapılan 2023/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavına katılan adaylar, Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesi http://www.meb.gov.tr ya da http://www.odsgm.meb.gov.tr adresinde yayımlanan sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını, 25 Ekim 2023 tarihi saat 17.00’ye kadar T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. ve Halk Bankası A.Ş. şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığıyla kendi T.C. kimlik numaraları ile 30 (otuz) TL sınav itiraz ücreti yatırarak, e-İtiraz Modülü (https://eitiraz.meb.gov.tr) üzerinden yapacaklardır.

Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Polis Akademisi Başkanlığına ve Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bireysel yapılan itiraz dilekçeleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvurusu ya da sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz.

Yazılı Sınavda başarılı olan adaylar için ilerleyen tarihlerde gerekli duyurular yapılacaktır.