Milli Eğitim Bakanlığı KPSS 2024/3 ile personel alımı tercih işlemleri için yerleştirme sonuçları açıklandı. Yerleştirme detayları ve Taban KPSS Puanı hakkında bilmeniz gerekenleri sizlerle paylaşacağız.

Farklı kadrolarda alınan başvurulara göre MEB Taşra ve merkez Teşkilatında istihdam edilmek üzere 695 Personel Alımı başvuruları sona eriyor. Peki Yerleştirme Sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS Atama Puanları ne Olur? Detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

MEB 695 Memur Personel Alımı Yapıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Geçtiğimiz günlerde yeni bir ilan yayımlamıştı. Söz konusu duyuru ÖSYM tarafından yapılacak Milli Eğitim Bakanlığının KPSS 2024/3 tercih kılavuzu ile farklı alanlarda istihdam edilmek üzere  Ön Lisans Mezunu memur alımı ve Lisans mezunu memur alımı yapılacak.

Ön Lisans Mezunu Kontenjanları:

  • 490 Büro Personeli

Lisans Mezunu Kontenjanları:

  • 5 Avukat,
  • 30 Mühendis,
  • 150 Hemşire,
  • 19 Diyetisyen,

Tercih SOnuçları Açıklandı!

ÖSYM'den gelmiş olan duyuruya göre az önce MEb tercih sonuçları açıklandı. Adaylar tercih sonuçlarına ÖSYM üzerinden ulaşabilecekler. ÖSYM Duyuru Şöyle;

KPSS-2024/3: Millî Eğitim Bakanlığının Sözleşmeli Personel Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

19-25 Ocak 2024 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS-2024/3 Millî Eğitim Bakanlığının sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 02 Şubat 2024 tarihinde saat 10.00'dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecektir.

Değerlendirmeler Nasıl Yapıldı?

MEB bildiğiniz gibi tercihler KPSS puanı ile yapılmakta olup değerlendirmelerde de KPSS puanı kullanılacaktır. Buna göre şehir ve kadrosuna göre en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak değerlendirmeye göre yerleştirme yapılacaktır.

695 Aday yerleşti!

Taban KPSS Puanı Kaç Olacak?

MEB Tercih kılavuzu ile bünyesine 695 sözleşmeli personel alımı yapıyor. Bildiğiniz gibi tercihler Ön Lisans ve Lisans mezunu kapsamında farklı kadrolarda yapılmakta olup yerleştirmeye göre taban puanlar farklılık gösterebilmektedir.

gibi puanlarda yerleştirme yapılacağı tahmin ediliyor.

SONUÇLARI AÇIKLANAN ADAYLAR İNSTAGRAMDA BULUŞTU! TIKLA SENDE KATIL!

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA