Marmara Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için ilan yayımladı. Resmi Gazetede 2 Şubat 2024 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanı için Bilgi İşlem Daire Başkanlığında istihdam edilmek üzere farklı kadrolarda Bilişim Personeli alımı yapılacak. Marmara Üniversitesi Alımları hakkında detayları aktarıyoruz.

Kontenjan Dağılımı Nedir?

  • 1 Kıdemli Sistem Uzmanı,
  • 1 Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Bilgi Güvenliği Uzmanı,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Üniversiteye personel alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

KPSS li KPSS siz Personel Alımı Detayı Nedir?

Başvuruda bulunacak adayların 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) KPSSP3 puanı ile son beş yıl içinde yapılan İngilizce dilinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya bu dilde yapılan diğer yabancı dil sınavına (sınavlarına) girmiş olması gerekmekte olup, yazılı ve/veya sözlü/uygulamalı sınavlara çağrılacak adayların belirlenmesinde; KPSS P3 puanının %70’i ile YDS veya denkliği kabul edilen Yabancı Dil Sınav puanının %30 u alınarak oluşturulacak olan toplam puan temel alınacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvurular ilan yayım tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde https://basvuru.marmara.edu.tr/personel adresi üzerinden online olarak yapılacaktır. 

Başvuru Tarihleri: 2 - 16 Şubat 2024

İLANIN TAM METNİ