Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere sözleşmeli personel alımı yapılacağını bildirdi. Söz konusu yayımlanmış olan ilan ile Darphane İstanbuldaki işyerine istihdam edilmek üzere 25 kişilik kadro ile sözleşmeli personel alınacak olup başvuru süreci başladı. İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde ilanın detaylarını aktaracağız.

125 Aday Sınava Katılacak!

Darphane personel alımı başvurusu için adaylara sınav yapılacak. Söz konusu sınava katılacak adayların KPSS B Grubu puan türünden puan almış olmaları gerekmektedir. Adayların KPSS'den almış oldukları puanlar ele alınarak yapılacak değerlendirmeye göre en yüksek puandan başlamak üzere en düşük puana kadar sıralama ile kadro sayısının 5 katı aday seçilecek. Bu kapsamda 25 personel alımı için 125 Aday sözlü sınava katılacaktır.

KPSS Puan Şartı Nedir?

Alım yapılacak kadrolara göre başvurular Ön Lisans ve Lisans mezunu olan adalardan yapılacağından başvurularda da KPSSP93 ve KPSSP3 puan şartı aranacaktır. Taban KPSS Puanı 70 puan olarak bildirilmiştir.

Hangi Kontenjanlarda Personel Alımı Gerçekleştirilecek?

Maliye Bakanlığı Darphane 25 kişlik kadro ile, 7 Mühendis, 8 Tekniker, 3 Büro Personeli, 3 Arşiv Uzmanı, 4 Programcı alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda detaylı kontenjan dağılımı;

  • 3 Mühendis (Mekatronik),
  • 1 Mühendis (Kimya),
  • 1 Mühendis (Elektrik),
  • 2 Mühendis (Elektrik Elektronik),
  • 2 Tekniker (Makine),
  • 3 Tekniker (Mekatronik),
  • 3 Tekniker (Basım Yayım Teknolojileri),
  • 3 Büro Personeli,
  • 3 Arşiv Uzman,
  • 4 Programcı,

Başvuru Şartları Nelerdir?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Yaş Şartı için 18 yaşını tamamlamış ve 30 veya 35 yaşından büyük olmamak,

Alım yapılacak meslekte eğitimini tamamlamış olmak,

Bazı kadrolar için Yabancı dil şartı ve deneyim şartıda aranacak. Bunlara ilanın tam metninden ulaşabilirsiniz.

Darphane 25 Personel Alımı Başvuruları Başladı!

Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı olan kurum için başvuru süreci başladı. Adaylar başvurularını sadece İnternet üzerinde kariyer adresinden gerçekleştirecekler. Bu doğrultuda;

Başvuru Tarihleri: 27 Haziran - 6 Temmuz 2022

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/darphane-ve-damga-matbaasi-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

İLANIN TAM METNİ