Vaiz ve İmam Maaşları Ne Kadar? 2018

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapan vaiz ve imam maaşları ne kadar oldu? 2018 yılı vaiz ve imam maaşlarını sizler için açıklıyoruz.

Vaiz ve İmam Maaşları Ne Kadar? 2018

Türkiye'nin dört bir yanında devlet, belediye ve özel şahıslar tarafından yapılmış camiler bulunmaktadır. Camiler için Diyanet İşleri Başkanlığı vaiz ve imam görevlendirmekte olup caminin bulunduğu mahallenin nüfusu ne kadar fazla ise camide görev yapmakta personel sayısı da o kadar artmaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığında çok sayıda vaiz ve imam görev yapmaktadır. Pek çok genç imam ya da vaiz olmaya çalışmakta olup yine vaiz ve imam maaşları da oldukça merak edilen konulardan bir tanesidir. İşin Olsa ekibi olarak sizler için 2018 yılı vaiz ve imam maaşlarını açıklıyoruz.

VAİZ ve İMAM MAAŞLAR

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapmakta olan ve cemaat ile dini sohbetler yaparak görevlendirilmiş olan vaizler ilk göreve başladıklarında 2018 yılı için 3 bin liraya yakın bir maaş almaktadır. Cemaate namaz kıldırmak ile görevlendirilmiş olan imamlar ise göreve başladıkların da 3 bin 150 lira civarında maaş almaktadır. Bu rakamlara görev yaptığı ye aile yardımları diğer yardımlar vs. eklenmemiş olup net olarak alınan maaştır. Yine görev süresi de alınan maaşta büyük etkendir. Örneğin 25 yıllık bir vaiz 3 bin 250 lira civarında maaş alırken yine 25 yıllık bir imam ortalama 3 bin 700 lira civarında maaş almaktadır.

İMAM NASIL OLUNUR?

DİĞER MESLEK MAAŞLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2018, 00:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
batıyo mu
batıyo mu - 4 yıl Önce

batıyo mu imam maaşı vaiz maaşı müftü maaşı size

cem
cem - 4 yıl Önce

vay be kıyak iş valla akşama kadar namaz kıldır maaş al zaten camiler cumadan cumaya doluyor fazla zorlanmada yok

Fikret
Fikret - 4 yıl Önce

Imam alsın ama çıksın doğruları konuşsun

Fuzuli
Fuzuli - 3 yıl Önce

Vay be Kıyak maaş valla.!???./...Haram olmasa gerçekten kıyak maaş ;çünki Her müslümana 5 vakit namaz farz.????

sesizadam
sesizadam - 12 ay Önce

İmam en güzel meslektir