Kamuda görev almak isteyen Destek Personeli kadrosunda yeni alım ilanları yayımlanıyor. Bakanlıklar, Kurumlar, Üniversiteler ve çeşitli alanlarda Memur ve Sözleşmeli Personel statüsünde olmak üzere Destek Personeli alımları devam ediyor. 

Lise ve Ön Lisans mezunu adaylardan Destek Personeli alımları yapılmakta olup Destek Personeli Maaşları oldukça merak edilen konular arasında yer alıyor. İşni Olsa ekibi olarak Destek Personeli maaşlarını sizlerle paylaşacğaız.

Destek Personeli Hangi Kadrolarda Yapılıyor!

Bakanlıklar, Kamu Kurumları ve Kuruluşları ile Üniversiteler Destek Personeli alımı faaliyetletine devam edior. Bu yönde Destek Personeli alımları genellikle;

  • Şoför,
  • Marangoz,
  • Temizlik Görevlisi,
  • Aşçı,
  • Aşçı Yardımcısı,
  • Kaloriferci,
  • Garson,

gibi kadrolarda yapılmaktadır.

Destek Personeli Olma Şartları Nedir?

Kamuda görev yapmak isteyen adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Aranacak Mı?

Destek Personeli alımları için KPSS şartı yer alıyor. Bu Yönde Geçerlilik süresi dolmamış KPSS den Lise için P94, Ön Lisans için P93 puan türünden en az 50 veya 60 puan almış olmak gereklidir.

2024 Yılı Kamu Destek Personeli Maaşları Ne Kadar?

Son yıllarda kamu sektöründe çalışan destek personelinin maaşlarıyla ilgili tartışmalar sıkça gündeme gelmektedir. Özellikle kamu kurumlarında çalışan destek personelinin aldığı maaşlar, kamu kaynaklarının etkin kullanımı ve adaletli dağılımı açısından önemli bir konu olarak değerlendirilmektedir. Bu bağlamda, destek personellerinin 29.900 TL gibi yüksek maaşlar aldığı iddiaları kamuoyunda dikkat çekmektedir.

Kamu Destek Personeli Maaşları: 29,867.17 TL

Özelde Destek Personeli Maaşları:

En Düşük: 22.000 TL

Ortalama: 23.500 TL

En Yüksek: 37.500 TL

Bakanlık Destek Personeli Maaşları Ne Kadar?

Bakanlıklarda görev yapacak olan Destek Perosneli adaylarının maaşları hizmet yılna göre;

a) 5 yıldan az olanlar 10.741,00

b) 5 Yıldan 10 Yıla Kadar Olanlar 10.905,11

c) 10 Yıldan 15 Yıla Kadar Olanlar 11.068,17

d) 15 Yıldan 20 Yıla Kadar Olanlar 11.234,14

e) 20 Yıldan Fazla Olanlar 11.398,21

Üniversite Destek Personeli Maaşları Ne Kadar?

Bildiğiniz gibi üniversitelerin Destek personeli alımları devam ediyor. Bu kapsamda Üniversite hastanelerine ve rektörlüklerde görev yapmak üzere çok sayıda ve alanda Destek personeli alımı gerçekleştirilmektedir.

Üniversite Destek Personeli Maaşları: 28.178,25 TL maaş 

Bu kapsamda Üniversiteler tarafından gelen duyuru kapsamında 16.030,34 TL Brüt Ücret ve 12.147,31 TL seyyanen ödeme yapılacaktır.

TÜM DESTEK PERSONELİ ALIMI İLANLARI BURADA