Kamuda Çalışan 2020 Yılı Hizmetli Maaşları Ne Kadar?

2020 yılı zamlı hizmetli maaşları ne kadar olacak ? Hizmetli maaşlarına yüzde kaç zam gelecek ? Haberin ayrıntıları ve detayları sitemizdedir.

Kamuda Çalışan 2020 Yılı Hizmetli Maaşları Ne Kadar?

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan birçok farklı kadroda meslek grubu olmakla birlikte genel olarak en yaygın kadrolardan biri de yardımcı hizmetler ya da hizmetli olarak bilinen sınıftır. 2020 yılına sayılı günler kala özellikle farklı kamu ve kuruluşlarında görev yapan bu sınıfın 2020’de alacağı maaş tutarları da tıpkı memurlarda olduğu gibi derece ve hizmet yılına göre farklılık göstermekte olup birçok kişinin merak ettiği bu rakamın 2020 yılı itibari ile detayları haberimizin devamında yer almaktadır.

Yardımcı Hizmetlilerin Görevleri

Yardım hizmetli kadrolarında görev yapan bireyler genel itibari ile bakım, ulaştırma, temizlik, ağırlama benzeri hizmetlerin yürütülmesinde çalışmakta olup benzer alanlarda günlük faaliyetleri yerine getirmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev alan bu personellerin alımı da KPSS puanı ile gerçekleşmektedir.

2020 Yılı Maaşları

2020 yılında kamu kurumlarında yardımcı hizmetler, hizmetli sınıfında görev yapan personelin maaşları da artış gösterecektir. Bu doğrultuda göreve yeni başlayan ve kadro derecesi 14/2 olan bir ilk-ortaokul mezunu bir yardımcı hizmetlinin bekar ya da evli, eşinin çalışıyor ya da çalışmıyor olmasıve de çocuğu olup olmamasına göre en düşük memur grubundan kabul edilebilmekte ve bu da maaş durumunu etkilemektedir. Aile ve çocuk yardımı dahil olmak üzere 1/4 dereceye sahip olan ve 25 ve üzeri hizmet yılına sahip olması durumunda yardımcı hizmetli olarak çalışan bir personele 3 bin 601 TL maaş ödenmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE