Kütahya Dumlupınar Üniversitesi sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelmiş olan sözleşmeli personel alımı ilanına göre Kütahya Dumlupınar Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda personel alımı yapılacak. Üniversite 657 Sayılı Devlet memurları kanunu 4/B kapsamında olmak üzere sözleşmeli olarak personel alımı gerçekleştirilecek. Kontenjanlar nelerdir?

Güncelleme İlanı Yayımlandı!

İlan İlk resmi gazetede 22 Şubat 2023 tarihi ile yayımlanmıştı. Ancak 23 Şubat 2023 tarihi ile gelmiş olan yeni bir duyuruya göre ilanda güncelleme yapılmıştır.

Lise ve Ön Lisans Mezunu Kontenjan Dağılımı nedir?

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi toplamda 15 kişilik kadro ile,

  • 8 Büro Personeli ( Lise ),
  • 2 Tekniker ( Ön Lisans ),
  • 1 Şoför ( Lise ),
  • 1 Basit Bakım personeli ( Lise ),
  • 3 Aşçı ( Lise ),

Başvurular Ne Zaman Gerçekleştirilecek?

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi personel alımında genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar kapsamında " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Adayların 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavında Lise için P94 ve Ön Lisans için P93 puan türünden en az 50, 60 veya 70 puan ile gerçekleştirilecektir.

Kontenjana göre şartlar:

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvurusu ilanın yayım tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir. Buna göre 22 Şubat 2023 tarihi ile başlamış olan başvurular en geç 7 Mart 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir.

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim