Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı yapacak. Yayımlanan ilana göre Bakanlık en az lise mezunu adaylar içerisinden 335 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı yapıyor. Alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere Mülakatsız Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı yapılacak. Kontenjan dağılımı ve adaylardan aranan şartları sizlere aktarıyoruz.

Başvurular Sona Eriyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı koruma ve güvenlik görevlisi alımı başvurusu sona eriyor. Adaylar başvurularını sadece İnternet üzerinden  gerçekleştirecek. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar aağıdaki bilgiyi kullanabilir.

Son Başvuru Tarihi:  8 Şubat 2024

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/kultur-ve-turizm-kariyer-kapisi-is-alim

Başvuru Adımları Nedir?

Bakanlık KPSS Puan türüne göre Mülakatsız Personel Alımı yapacak.

Başvuru için Adayların öncelike yukarıdaki belirtilen başvuru ekranına e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapınız.

1. Adım: Öncelikle Başvuru için aşağıdaki ekranda olduğu gibi öncelikle " Yeni Başvuru " tıkladıktan sonra " KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI - 1629 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI " yazan ilanda bulunan " Başvur " butonuna tıklıyoruz.

2. Adım: Karşımıza ilanın detaylar bir kez daha gelecek. Bu yönde ilanın şartlarını inceledikten sonra en altta bulunan " Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum ve kabul ediyorum. " yazısını onaylıyoruz ve " Devam Et " butonuna tıklıyoruz.

3. Adım: Alan seçimine geldiğimizde ise aşağıda göreceğiniz gibi Lisans ve Ön Lisans seviyesinde Kadın Erkek olmak üzere 4 alanda alım yapılacağını ve şartlarınıza uygun olup başvurularınıza devam etmeniz gereklidir.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Başvurular KPSS Puanı ile gerçekleştirilecek olup değerlendirmelerde de adaylarınpuanları geçerli olacaktır. Bu kapsamda KPSS puanı ele alarak müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde alınacak sözleşmeli personel sayısı kadar aday atanacaktır.

Taban KPSS Puanı Ne Olacak?

Adayların puanları ele alınacak olup Koruma ve Güvenlik Görevlisi adaylarında en düşük 65 KPSS Puanı ile atama bekleniyor.

Sonuçlar Ne Zaman?

Adaylar Başvurularını en geç 8 Şubat 2024 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmekte olup sonuçların ise en geç Şubat sonuna kadar açıklanması bekleniyor.

335 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Kontenjan Dağılımı:

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesine Farklı şehirlerde Türkiye Geneli Koruma ve Güvenlik görevlisi alınacak.

  • Lise Mezunu 268 Koruma ve Güvenlik Görevlisi ( Erkek 243 , Kadın 25 )
  • Ön Lisans Mezunu 67 Koruma ve Güvenlik Görevlisi ( Erkek 56, Kadın 11 )

olmak üzere toplamda 335 kişi istihdam edilecek.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı alımları için adaylardan genel olarak 657 saylı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise, Mesleki, KPSS, Eğitim, Boy ve Yaş şartları aranacak.

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

Alımlar KPSS puanına göre gerçekleştirilecek. Bu yönde KPSS puanı ile en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralamaya göre kontenjan sayısı kadar atama yapılacaktır.

KPSS Şartı Nedir?

2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94 ve Ön Lisans için P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak.

Yaş Şartı Nedir?

18 Yaşını tamamlamış olmak ve son başvuru tarihine kadar 35 yaşını tamamlamamış olmak şartı aranacak.

Boy Şartı:

Erkek adaylar için boyunun 170 cm den kısa olmaması ve Kadın adaylar için boyunun 160 cm den kısa olmaması kilosunun ise cm cinsinden boy uzunluğunun son 2 rakamından 15 den fazla, 13 den az olmaması gerekmektedir.

90 Gün Çalışmış Olmak!

En az fiilen 90 gün koruma ve güvenlik hizmetinde çalıştığını belgelemek, (e-Devletten alınacak meslek kodunu gösterir barkodlu SGK hizmet dökümü)

ÖGG Kimlik Şartı:

Son başvuru tarihi itibarıyla silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak,

2024 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar?

Kamuda ve Bakanlıkta görev yapacak olan Koruma ve güvenlik görevlisi maaşlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kamu ve Özelde 2024 Yılı Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar? Kamu ve Özelde 2024 Yılı Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için başvurular Elektronik ortamda yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 25 Ocak - 8 Şubat 2024

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/kultur-ve-turizm-kariyer-kapisi-is-alim

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Kültür Bakanlığı 1629 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Sonuçları ve Taban KPSS? Kültür Bakanlığı 1629 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Sonuçları ve Taban KPSS?