Kültür ve Turizm Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı personel alımı ilanına göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 58 kişilik boş kadro ile personel alımı ilanı yayımlamıştı. Bu kapsamda alımlar farklı alanlarda Teknik pozisyonalra gerçekleştirilecektir. Başvuru yapacak adaylar içni başvurular sona eriyor. Peki başvuru değerlendirmesi nasıl yapılacak? KPSS Taban puanlar kaça üdüşer? tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

58 Sözlşemeli Personel Alımı Kontenjanları Nedir?

  • 1 Mimar,
  • 20 Mühendis,
  • 2 Şehir Plancısı,
  • 23 Tekniker,
  • 6 Teknisyen,
  • 3 Müze Araştırmacısı,

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapıldı?

Başvurular sadece KPSS puanı ile alınmaktaydı. Bu kapsamda alım yapılacak şehir ve kadrosuna göre yapılacak değerlendirme ile En yüksek puandan en düşük puana kadar sıralama ile kadro sayısının 3 katı aday seçilecek. Seçilen adaylara sözlü sınav yapılacaktır. 

Başvuru Sonuçları Açıklandı!

Başvurular en geç 2 Ocak 2023 tarihine kadar alındı. Değerlendirme işlemleri biterek Bakanlık Memur alımı sonuçlarını 30 Ocak 2023 tarihi ile açıkladı. Bu kapsamda Bakanlık sonuçlarına https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adres üzerinden ulaşabilirsiniz. Bakanlıktan gelen duyuru şöyledir:

Başvuruları elektronik ortamda 19.12.2022- 02.01.2023 tarihleri arasında alınan 58 sözleşmeli personel alımı (1 Mimar, 23 Mühendis, 2 Şehir Plancısı, 23 Tekniker, 6 Teknisyen ve 3 Müze Araştırmacısı) kapsamında sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar, 06.02.2023-10.02.2023 tarihlerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Çiğdem Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:50 Yüzüncüyıl Çankaya/ANKARA adresinde 09:30’dan itibaren sözlü sınava katılacaklardır.

Adaylar hangi gün ve saatte sınava gireceklerini https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden öğrenebilecektir.

Adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

İlgililere duyurulur.