Kültür ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. Az önce Resmi gazetede 29 Ağustos 2023 tarihi ile yayımlanmış olan sözleşmeli personel alımı ilanına göre Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda olmak üzere en az lise mezunu ve Düşük KPSS Puanı ile personel alımı gerçekleştirilecek.  Bakanlık 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 4/B personel alınacak.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 1 Elektrik Elektronik Teknisyeni, 2 Mobilya ve İç Mekan Teknisyeni, 

Ön Lisans Mezunu: 6 Elektrik Elektronik Tekniker, 5 Harita Teknikeri, 3 Bilgisayar Teknolojisi Teknikeri, 

Lisans Mezunu: 28 Mimar, 13 Elektrik Elektronik Mühendisi, 15 İnşaat Mühendisi, 6 Harita Mühendisi, 13 Makine Mühendisi, 25 Şehir Plancısı, 49 Arkeolog, 33 Müze Araştırmacısı, 36 Kütüphaneci, 

Hangi Şehirlerde Personel Alımı Yapılacak?

 1. İstanbul,
 2. Balıkesir
 3. Ankara,
 4. Adana,
 5. Adıyaman,
 6. Aksaray,
 7. Diyarbakır,
 8. Elazığ,
 9. Gaziantep,
 10. Hatay,
 11. Kahramanmaraş,
 12. Kilis,
 13. Malatya,
 14. Osmaniye,
 15. Şanlıurfa,
 16. Batman, 
 17. Erzurum,
 18. Edirne,
 19. Konya,
 20. Van,
 21. Aydın,
 22. Muğla,
 23. Trabzon,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli Personel alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

Başvuru Özel Şartları Nelerdir?

Bakanlık adaylardan KPSS ve Eğitim nitelikleri ve ayrıca Yaş şartı arayacak. Bu yönde;

KPSS Şartı Nedir?

Adayların 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94i, Ön Lisans mezunları için KPSS93 ve Lisans mezunları için p3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Eğitim Şartı Nedir?

Eğitim şartı olarak yukarıda belirtilen pozisyonların gerektirdiği Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu bölümlerininin ilgili alanlarından mezun olmuş olmak.

Yaş Şartı Nedir?

Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Kültür Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için başvurular Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Sadece Online olarak yapılan başvurular geçerli sayılacak.

Başvuru Tarihleri: 11 - 24 Eylül 2023

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ