Sosyal Güvenlik Kurumu Personel Alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Ölçme, Seçme ve Yerleştirme merkezi Başkanlığı tarafından 5 Ekim 2023 tarihli yayımlanmış olan Tercih Kılavuzu ile Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere en az lise mezunu ve Taban KPSS Puanı olmaksızın sözleşmeli personel alımı yapılacak. Alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 4/B sözleşmeli olarak yapılacak.

İşin Olsa Ekibi olarak sizlere KPSS 2023/6 tercih kılavuzu hakkında detayları aktaracağız.

1392 Personel Alımı Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Lise Mezunu: 134 Destek Personeli ve Teknisyen (  25 Aşçı, 13 Bulaşıkçı, 9 Şoför, 83 Temizlik Personeli, 3 Elektrik - Elektronik Teknisyeni, 1 Makine Teknisyeni )

Ön Lisans Mezunu: 702 Büro Personeli, 27 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

Lisans Mezunu: 529 Büro Personeli

GELİŞMELERİ TAKİP ETMEK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

TERCİH YAPACAK ADAYLAR İNSTAGRAMDA BULUŞTU! SENDE KATIL

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

ÖSYM KPSS 2023/6 Tercih Kılavuzu Duyurusu:

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığının sözleşmeli personel pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2023/6 Tercih Kılavuzu’na 05 Ekim 2023 tarihinde saat 10.30’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebilecektir.

Adaylar tercihlerini, 05-11 Ekim 2023 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 11 Ekim 2023 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2023/6 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

SGK Tercih Kılavuzu ile Sözleşmeli Personel alımı tercih kılavuzunda adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre adaylardan " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar içni askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir Suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacaktır. 

KPSS Taban Puan Şartı Yok!

SGK Sözleşmeli Personel alımında adaylardan KPSS Şartı aranacak. 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden puan almış olmak gereklidir. Herhangi bir Taban puan şartı aranmayacak olup KPSS Puan sırasına göre değerlendirme yapılacak,

Yaş Şartı Yok!

Söz konusu alımlarda herhangi bir Yaş şartı aranmayacak Adayların Herhangi bir Sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmaları gerekmektedir.

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

Bildiğiniz gibi ÖSYM Tercih kılavuzu ile yapılan Kamu Personeli alımları için adaylardan herhangi bir Mülakat şartı istenmiyor. KPSS Puan sıralaması ele alınarak yapılan sıralama ile en yüksek puana sahip olan adayların yerleştirmeleri yapılmaktadır.

Başvuru Süreci Başladı!

SGK Sözleşmeli Personel alımı başvuruları başladı. Az Önce ÖSYM üzerinde yayımlanan KPSS 2023/6 Tercih kılavuzu ile Tercihler başlamıştır.

TERCİH TARİHLERİ: 5 - 11 Ekim 2023

TERCİH KILAVUZLARI YAYIMLANDI!