Kanada Personel Alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Dışişleri Bakanlığı yayımladığı personel alımı ilanına göre Montreal Başkonsolosluğu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Türk Uyruklu adaylar içerisinden olmak üzere Sözleşmeli personel alımı yapılacak. Kanada Personel Alımı kapsamında yayımlanan ilan için Sözleşmeli Sekreter Alımı yapılacak. Toplamda 1 kişilik kadro ile personel alımı başvuru şartları ve başvuru ekranını sizlerle paylaşacağız.

Sözleşmeli Sekreter Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Montreal Başkonsolosluğu personel alımı için adaylardan genel olarak,

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak,

- Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,

- Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

- Bilgisayar Kullanabilmek, Çok iyi derecece Fransızca ve Türkçe biliyor olmak,

- Her türlü iklim şartlarında çalışmayı kabul etmiş olmak, gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı Yok!

Dışişleri Bakanlığı Yurtdışı Konsolosluklarda çalıştırılmak üzere alımı yapılan sözleşmeli personel alımı için adaylardan herhangi bir KPSS şartı aranmayacaktır. 

Başvuru Süreci Başladı!

Söz konusu Sözleşmeli Sekreter alımı için adaylar başvurularına 10 Ekim 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 13 Kasım 2022 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular sadece Elektronik ortamda olmak üzere Dışişleri Bakanlığı kariyer adresi üzerinden gerçekleştirilecektir.

İLANIN TAM METNİ BURADA