İzmir Büyükşehir Belediyesi memur alımı gerçekleştirecek. Resmi Gazetenin 25 Eylül 2023 tarihli yayımladığı yayımla göre İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak için İzmir Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığına sınıfı, unvanı, derecesi ve sayısı aşağıda belirtilen Müfettiş Yardımcısı kadrolarına yarışma sınavı ile Müfettiş Yardımcısı alınacaktır.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Belediye toplamda 4 kililik kadro için alım yapılacak. Bu kapsamda Genel İdare Hizmetleri sınıfında;

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nedir?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

  • Sınavın yapılacağı yılın ilk gününde 30 (otuz) yaşını doldurmamış (01.01.1993 tarihinden sonra doğmuş olmak) olmak,
  • Hukuk, siyasal, işletme, iktisat ve idari bilimler fakültelerinden veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış dört yıllık yerli ya da yabancı fakültelerden birini bitirmiş olmak,
  • Sağlık durumu Müfettişlik yapmaya uygun olmak,
  • Bu sınava daha önce en fazla 1(bir) kez katılmış olmak,
  • 2022 veya 2023 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (A) Grubunda, (KPSS 48) puan türünden 80 (seksen) ve daha yukarı puan almış olmak,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı için başvurular Ekim ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Sadece online başvuru yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 2 Ekim - 3 Kasım 2023

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ