İzmir Bakırçay Üniversitesi Personel alımı için ilana çıktı. 3 Nisan 2024 tarihi ile yayımlanmış olan Sözlşemeli Personel Alımı ilanına göre Üniversiteye 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdma edilmek üzere 4/B sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Detasyları aktarıyoruz.

Personel Alımı Yapılacak Meslekler:

  • 4 Büro personeli,
  • 4 Teknisyen,
  • 2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 1 Destek Personeli (Bahçıvan),

Kimler Başvuru Yapabilecek?

İzmir Bakırçay Üniversitesi Sözlşemeli personel alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Olacak!

Adayların başvuruları için 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise, Ön Lisans ve Lisans seviyesinde en az 50 puan almış olmaları gereklidir.

Mesleğe Göre Özel Şartlar nedir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Söz konusu ilan Resmi gazetede 3 Nisan 2024 tarihi ile yayımlanmış olup başvuru için 15 gün verilmiştir. Bu kapsamda adaylar başvurularını sadece online olarak yapacaklar.

Başvuru Tarihleri: 3 - 17 Nisan 2024

İLANIN TAM METNİ

Editör: Erhan İmamoğlu