İstanbul Üniversitesi personel alımı yapacak. Resmi Gazetede 7 Haziran 2024 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Üniversitenin " Osmanlı Dönemi Müziği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde " görevlendirmek üzere sözleşmeli olarak KPSS siz Personel alımı gerçekleştirilecek.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

İstanbul Üniversitesi personel alımı için 11 kişilik boş kadro ile Musiki Paleograf ve İcracısı kadrosuna Sözleşmeli Personel alımı yapacak.

Başvuru İçin Hangi Şartlar Aranacak?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca özel olarak ise;

  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,
  • Haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek gün ve saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek,
  • Yükseköğretim Kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren müzik, edebiyat ve tarih bölümlerinden mezun olmak.
  • Osmanlı-Türk musikisi alanında paleografik uzmanlığı yanı sıra eski yazı ve notasyonla yazılmış müzik eserlerini ses veya sazla uygulama formasyonuna (tecrübesine) sahip olmak.
  • Tercihen, matbu veya yazma müzik kaynakları üzerinde arşiv çalışması yapılan bir proje kapsamında çalışmış/çalışıyor olmak.
  • Matbu veya yazma müzik kaynakları üzerinde, ses veya saz icracısı olarak eserlerin seslendirilmesi ve kaydedilmesi için gereken donanıma sahip olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İstanbul Üniversitesi personel alımı için başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yapılmış olması gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri: 7 - 21 Haziran 2024

Başvuru Tarihi: https://pbys.istanbul.edu.tr/basvuru

İLANIN TAM METNİ