İletişim Başkanlığı sözleşmeli Mütercim tercüman ve İletişim Personeli alımı yapıyor. İletişim Başkanlığı bünyesine 2022 veya 2023 KPSS ile veya KPSS siz 5 Sözleşmeli personel alacak. Şartlar ve ilan detayları nedir?

Başvurular Başladı!

İletişim Başkanlığı sözleşmeli personel alımı başvurusu başladı. Bugün 8 temmuz 2024 tarihi ile yayımlanmış olan duyuru kapsamında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak için KPSS ile veya KPSS siz personel alımı başvurusu başladı. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı personel alımı başvurusu için süreç Temmuz ayı içerisinde alınacak. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar yukarıdaki nitelikleri sağlıyor olmaları gerekmektedir. 

Başvuru Tarihleri: 8 - 19 Temmuz 2024

BAŞVURU EKRANI: https://www.turkiye.gov.tr/c-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Sözleşmeli Personel Alımı Kontenjan Dağılımı:

Cumhurbaşkanlığına bağlı olan İletişim Başkanlığı bünyesine personel alımı için iki ilan yayımladı. Söz konusu ilanlara göre toplamda 5 Sözleşmeli Personel alımı gerçekleştirilecektir. Buna göre:

  • 2 Mütercim Tercüman ( 1 Fransızca, 1 Bulgarca ) 
  • 3 İletişim Personeli ( 1 Rusça ve 2 İngilizce )

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nedir?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise Eğitim, KPSS, Yabancı Dil Sınavı, Yaş şartları aranacak.

Yaş Şartı Nedir?

Son Başvuru tarihi ile 18 yaşını tamamlamış ve 40 Yaşından küçük olmak,

Eğitim Şartı:

Alım yapılacak alan göre en az Lisans mezunu olmak gereklidir.

KPSS Şartı nedir?

Adayların 2022 veya 2023 tarihlerinde yapılan KPSS den en az 60 veya 70 puan almış olmaları gereklidir. Ancak bazı diller için KPSS Şartı aranmayacak olup KPSS siz Personel Alımı yapılacak.

Yabancı Dil Şartı Nedir?

Alımlar Yabancı Dil de gerçekleştirilecek olup adayların aşağıdaki tabloda belirtilen şartları sağlıyor olmaları gereklidir.

BAŞVURU EKRANI

İLANIN TAM METNİ