Üniversiteler personel alımı ilanlarını yayımlamaya devame diyor. Az Önce 2 Ekim 2023 tarihi ile yayımlanmış olan sözleşmeli personel alımı ilanlarına göre iki üniversiteye sözleşmeli personel alımı yapılacak. Bu kapsamda alımlar;

  • Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ),
  • Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ( SUBÜ ),

tarafından personel alımı yapılacak olup başvurular 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında 4/B olarak gerçekleştirilecektir. Kontenjan dağılımı ve başvuru şartları haberin devamında.

Gebze Teknik Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Kontenjan Dağılımı

  • 4 Mühendis,
  • 4 Büro Personeli,

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Kontenjanları:

  • 1 Büro Personeli,
  • 2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

Başvuru Şatları Ne Olacak?

Söz konusu iki üniversiteye sözleşmeli personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştımasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Puan Şartı nedir?

Adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den Lisans için P3 ve Ön Lisans için P93 puan türünden en az 60 veya 65 puan alınmış olması gereklidir. 

Başvurular ne Zaman Yapılacak?

Söz konusu İki Üniversite sözleşmeli personel alımı için başvurular İlanların yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisinde başvuruların yapılmış olması gereklidir. Başvurular İstenen Belgelerle gerçekleştirilecektir.

Başuru Tarihleri: 2 - 16 Ekim 2023

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi İlanın Tam Metni

Gebze Teknik Üniversitesi İlanın Tam Metni