Üniversiteler Personel alımı ilanlarını yayımlamaya devam ediyor. 14 Temmuz 2023 tarihi ile Resmi Gazetede yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre İki Üniversite bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında 4/B sözleşmeli olarak personel alımı gerçekleştirilecek. Bu bağlamda alımlar KPSS puanı ile yapılacak.

İki üniversiteye Personel Alımı Kontenjan Dağılımı:

14 Temmuz 2023 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre " Giresun Üniversitesi ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi " Sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. İki üniversite, sözleşmeli personel alımı ilanıyla birlikte, genç ve dinamik bir çalışma ortamı sunarak, adaylara kariyerlerini geliştirme ve üniversite bünyesinde uzun vadeli bir iş imkanı sağlama fırsatı sunuyor.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Personel Alımı Kontenjan Dağılımı:

  • 2 Programcı ( Lisans ),
  • 2 Teknisyen ( Lise ),
  • 4 Destek Personeli (Temizlik) ( Lise ),

Giresun Üniversitesi Personel Alımı Kontenjan Dağılımı:

  • 1 Diğer Sağlık Personeli (Diş Protez Teknisyeni) ( Lise ),

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Adaylarda aranan genel nitelikler arasında en az lise mezunu olmak, iletişim becerileri güçlü olmak, takım çalışmasına yatkın olmak, bilgisayar ve ofis programlarını etkin şekilde kullanabilmek yer alıyor. İlgili birimlerdeki deneyim ve yetenekler de tercih edilen özellikler arasında bulunuyor.

Genel olarak ise " Türk vatandaşı olmak. Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak. Kamu haklarından yoksun bulunmamak. Türk Ceza Kanunu'nun 53. maddesinde belirtilen sürelerde suçtan mahkum olmamak. Askerlikle ilişiği olmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak " 

KPSS Şartı Aranacak

Adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Üniversiteye Göre Özel Şartlar:

Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden:

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğünden:

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvuru sürecinde, adayların Üniversite resmi İnternet adresinden ilan tarihi itibariyle temin edilecek başvuru formu ve istenilen belgeleri (belgelerin aslıyla birlikte) hazırlamaları gerekmektedir. Başvuruların şahsen Personel Daire Başkanlığına yapılması gerekmektedir. Posta, fax, e-posta, internet gibi diğer kanallardan yapılan başvurular ise kabul edilmeyecektir.

Başvuru Tarihleri: 14 - 29 Temmuz 2023

Giresun Üniversitesi İlanın Tam metni

 Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlanın Tam metni