İçişleri Bakanlığı personel alımı yapacak.  Bakanlığa bağlı olan Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı 7 alanda sözleşmeli personel alınacak. Alımlar KPSS Puanı ile veya KPSS olmaksızın 11 kişilik kadro ile sözleşmeli bilişim personeli alınacak.

Başvurular Sona Eriyor!

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu artık sona eriyor. 28 Şubat 2024 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı için başvurular en geç 5 Mart 2024 tarihine kadar gerçekleştirilecektir.  Henüz başvuru yapmamış olan adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler.

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Başvurular KPSS Puanı ile alındığından Değerlendirmelerde KPSS ve YDS Puanına göre yapılacak. KPSS Puanının %70 ve YDS Puanının %30 ele alınarak değerlendirme ile sonuçlanacaktır.

Başvuru Kontenjan Bilgisi Nedir?

  • 2 Kıdemli Uygulama Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Kıdemli Veri Tabanı Uzmanı,
  • 1 Kıdemli Sistem Uzmanı,
  • 3 Uygulama Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Veri Tabanı Uzmanı,
  • 2 Bilgi Güvenliği Uzmanı,
  • 1 Network Uzmanı,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartları Nelerdir?

Göç İdaresi memur alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca " Kamu haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi nitelikler aranacak.

En az dört yıllık eğitim veren Üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak gerekmektedir. 

KPSS Puanı Detayı Nedir?

Sözleşmeli Bilişim personeli alımı için adaylardan KPSS Şartı aranacak. Ancak KPSS Puanı olmayan adaylardan da başvuru alınacaktır. 

KPSS Puanı yapılacak başvurularda 2022 veya 2023 yıllarında yapılan sınavdan P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak. Değerlendirmelerde %70 KPSS ve %30 YDS puanı değerlendirilecektir.

KPSS siz personel alımında ise adayların puanı 70 olarak ele alınarak değerlendirmelerde %70 KPSS ve YDS Puanı % 0 olarak değerlendirlecek.

İLANN TAM METNİ