Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur Alımı kapsamında duyuru yayımlandı. Az Önce HMB'den gelmiş olan duyuruya göre Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek üzere yayımladığı Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcısı alımı için sözlü sınava katılacak adaylar açıklandı.

HMB Müfettiş Yardımcısı Sözlü Sınav Tarihleri Açıkandı!

13-14 Ocak 2024 tarihlerinde yazılı bölümü yapılan Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavının sözlü bölümü 15-16-17-18-19 Nisan 2024 tarihlerinde aşağıda belirtilen takvime uygun olarak Teftiş Başkanlığının Bakanlığımız Dikmen Yerleşkesindeki hizmet binasında (T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Teftiş Başkanlığı Devlet Mahallesi Dikmen Caddesi No:12 P-R Blok 3. Kat Toplantı Salonu 06420 Çankaya/ANKARA) gerçekleştirilecektir.

Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı Sözlü Sınav İlanı için Tıklayınız.

Sınava Getirilecek Belgeler Nelerdir?

Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavının sözlü bölümüne girmeye hak kazanan adayların aşağıda ayrıntısı belirtilen bilgi, beyan ve belgeleri 1 Nisan 2024 Pazartesi günü saat 17:00’ye kadar Teftiş Başkanlığına (T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Teftiş Başkanlığı Devlet Mahallesi Dikmen Caddesi No:12 P-R Blok Çankaya/ANKARA) şahsen veya posta yoluyla eksiksiz olarak teslim etmeleri gerekmektedir.

1. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar tarafından sözlü sınavdan önce teslim edilmesi gerekli bilgi, beyan ve belgeler aşağıda belirtilmiştir:

a) T.C. Kimlik Numarası beyanı.

b) Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durum olmadığına dair yazılı beyanı (Sağlık durumunun yurdun her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim ve yolculuk şartlarında seyahat etmeye elverişli olduğuna ve müfettişlik görevini yapmasına engel olabilecek hastalığı veya özrü bulunmadığını ifade eden yazılı beyan).

c) Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair belge.

d) Dört adet son bir ay içerisinde çektirilmiş vesikalık fotoğraf.

e) Adli sicil kaydına dair belge.

f) Kendi el yazısı ile yazılmış özgeçmişi.

Editör: Erhan İmamoğlu