2023 yılı hemşire maaşları birçok kişi tarafından merak ediliyor. Hemşire maaşları da artan enflasyon oranları nedeniyle artış gösterdi. Yeni hemşire maaşları birçok kişi tarafından merak ediliyor. Hemşirelerin En Yüksek zamlı maaşları 2023 yılında ne kadar olacak sorusu birçok kişi tarafından araştırılıyor. Enflasyon oranının artış göstermesi ile birlikte maaşlarda da artış meydana geldi.

Sağlık Bakanlığı'nda çalışan hemşirelerin maaşlarının ne kadar olacağı birçok kişi tarafından merak ediliyor.

Buna göre en düşük hemşire maaşı 11.260 TL'den 14.790 TL'ye çıktı.

2023 yılının ocak ayından itibaren hemşire maaşı 14.790 TL olarak hesaplara yatacak. Lisans mezunu olan hemşire en düşük 14.790 TL maaş alabilecek. Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan Lisans mezunu hemşirelerin 14.790 TL en düşük hemşire maaşı bulunuyor.

Sağlık Bakanlığı Hemşire Maaşları

Sağlık Bakanlığında görev alan hemşireler 2023 yılının ocak ayı itibari ile 14.790 TL en düşük miktar olacak şekilde maaş almaya başlayacak. Hemşirelerin 2023 yılı için en düşük miktarlı maaş ödemesi bu şekilde olacak. Bu ödemelerin üstüne döner sermaye ve nöbet ücretleri de eklenerek hesaplama yapılacak. Böylelikle geçim sıkıntısı yaşayan hemşirelerin artan maaş ile bu sıkıntılarının giderilebilmesi sağlanacak. 2023 yılında asgari ücrete zam gelmesi ile birlikte emekli maaşlarına ve memur maaşlarına da zam geldi. Memur maaşlarının ve emekli vatandaşların maaşlarının artış göstermesi ile geçim sıkıntısını giderebilmesi sağlanıyor.

Üniversite Hemşire Maaşları

Üniversite Hastanelerinde görev yapan hemşerilerin maaşlarının ne kadar olacağı da merak ediliyor. Üniversite Hastanesi'nde görev yapan hemşire ile Devlet Hastanesi'nde görev yapan hemşirelerin maaşları farklılık gösterebiliyor. Bunun üzerine birçok kişi Üniversite Hastanelerinde görev yapan hemşirelerin maaşlarını araştırmaya başladı. Üniversite Hastanelerinde görev alan hemşirelerin maaşları hastanenin döner sermayesine göre ve nöbet ücretlerine göre değişiklik gösterecek.

2023 yılında birçok memurun maaşına zam yapıldı zamdan faydalanan memurlar arasında hemşirelerde yer alıyor. Hemşireler artan maaş oranları ile maaşlarını zamlı bir şekilde alma imkanına sahip olabilecek. Üniversite Hastanelerinde görev yapan ve devlet hastanelerinde görev yapan hemşireler 2023 yılı zamları ile zamlı maaş alabilecek.

Sağlık Bakanlığı  6.069 Hemşire Alımı Yapıyor!

2023 yılı itibari ile uzun zamandır beklenen sağlık bakanlığı sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. Bakanlık bünyesine Lise ve Lisans mezunu 6 bin 69 Sözleşmeli Hemşire alımı yapılacak. İlanın detaylarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/saglik-bakanligi-kpss-20235-ile-31-bin-600-personel-alimi-2023-h44108.html

TÜM HEMŞİRE ALIMI İLANLARI BURADA

Editör: TE Bilisim