Harran Üniversitesi sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelmiş olan personel alımı ilanına göre Harran Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda personel alacak. Bu kapsamda yayımlanan ilana göre Harran Üniversitesi en az lise mezunu adaylar içerisinden olmak üzere 39 sözleşmeli personel alacak. Buna göre alımlar KPSS puan sırasına göre Herhangi bir sınav yapılmaksızın gerçekleştirilecek.

Başvurular Sona Eriyor!

Harran Üniversitesi 39 personel alımı başvurusu sona eriyor. 31 Mayıs 2024 tarihi ile gelmiş olan personel alımı ilanına göre Harran Üniversitesi bünyesine 39 personel alacak. Başvurularda son güne geldik. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını en geç 13 Haziran 2024 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak?

Üniversite personel alımında adaylar başvurularını KPSS puanı ile gerçekleştirmekte olup değerlendirmelerde KPSS puanına göre yapılacak. En yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak olan değerlendirme ile adaylar belirlenecektir.

39 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak!

Harran Üniversitesi 39 kişilik kadro ile yayımlamış olduğu ilana göre Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden personel alımı yapacak. Kontenjan dağılımı ise;

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Lise mezunu: 7 Hemşire, 25 Destek Personeli (Temizlik Personeli)

Ön Lisans Mezunu: 1 Röntgen Teknisyeni, 1 Tekniker, 

Lisans Mezunu: 2 Büro Personeli, 3 Diğer Sağlık Personeli, 

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak?

Üniversiteye personel alımları KPSS puan sırasına göre gerçekleştirilecek. Bu kapsamda 2022 yılında yapılan KPSS'den P94, P93 veya P3 puan türünden olmak üzere 39 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Değerlendirmeler KPSS den alınmış olan puanlar ele alınarak en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile belirlenecektir.

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Harran Üniversitesi personel alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu yönde " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

Destek Personeli Alımı Özel Şartları:

Son başvuru tarihi ile 35 yaşından büyük olmamak, Çevre temizliği yapabilecek olmak şartları aranacak.

Mesleğe Göre Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Harran Üniversitesi Personel Alımı

Başvuru İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

1) İş Talep Formu (Gerekli evraklar bölümünden temin edilip imzalı olarak eksiksiz doldurulacaktır.)

2) 2022 KPSS (B) sonuç belgesi internet çıktısı (Kontrol kodu olan KPSS sonuç belgesi online başvuru sistemindeki ilgili alana yüklenecektir.)

3) Mezuniyet Belgesi (e-Devlet üzerinden alınacak barkodlu veya mezuniyet belgesinin aslı ilgili alana yüklenecektir.) (Atanmaya hak kazananlardan onaylı suret alınacaktır.)

4) Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmadığına dair belge. (e-Devlet üzerinden alınacak barkodlu veya askerlik durum belgesinin aslı ilgili alana yüklenecektir.)

5) Kimlik fotokopisi (İlgili alana yüklenecektir.)

6) Özel şartlarda istenilen çalışma belgesi (belgeler online başvuru sistemindeki "çalışma belgesi" kısmına yüklenecektir.) Çalışma belgesinin ilan tarihi itibariyle ilgili süreyi tamamlamış olması, ayrıca isme/ilgili makama yazılmış ıslak imzalı ve onaylı yazının aslı ile SGK barkodlu hizmet dökümü (alanında çalışıp çalışmadığının tespiti için meslek kodu dikkate alınacaktır) gerekmektedir.

iLANIN TAM METNİ VE İSTENEN BELGELER BURADA