Gümüşhane Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi Gazetde yayımlanan sözleşmeli perosnel alımı ilanına göre Gümüşhane Üniversitesi bünyesine Lise mezunu ve Ön Lisans mezunu sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere KPSS Puan sırası ile alım yapılacak. 

11 Şubat 2023 İlanda Başvuru Uzatma Kararı:

Söz konusu ilan için başvurular Şubat sonunda sona ermesi beklenirken 11 Şubat 2023 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre başvuru sürecinde uzatma kararı alındı. Adaylar başvurularını en geç 7 Mart 2023 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. İşte başvuru süreci uzatma kararı:

Üniversitemiz birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere, 06.02.2023 sayılı ve 32096 sayılı Resmî Gazete'de aslına uygun olarak yayımlanan Sözleşmeli Personel alımı müracaatlarına ilişkini son başvuru tarihi: Ülkemizde yaşanan Depremler nedeni ile 07.03.2023 tarihi mesai bitimine kadar uzatılmıştır. Depremden etkilenen (Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Gaziantep, Osmaniye, Adana, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya) illerimizde ikamet eden ve başvuruda bulunmak isteyen adayların başvuru için gerekli belgeleri süresi içinde [email protected] adresine göndermesi halinde başvuruları kabul edilecektir.

Kadroda Güncelleme Kararı:

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere; 06.02.2023 tarihli ve 32096 sayılı Resmî Gazete’de aslına uygun olarak yayımlanan 4/B Sözleşmeli Personel Alım ilanı aşağıda belirtildiği şekilde düzeltilmiştir.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Gümüşhane Üniversitesi sözleşmeli personel alımları en az lise mezunu olmak üzere;

Lise Mezunu: 8 Temizlik Personeli, 1 Şoför, 2 Kaloriferci, 2 Bahçıvan, 1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 5 Teknisyen,

Ön Lisans mezunu: 1 Şoför, 1 Ses ve Görüntü Sistemleri personeli, 5 Büro personeli, 7 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Gümüşhane Üniversitesi Sözleşmeli personel alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanun 48. maddesindeki şartlar aranacak.  Ayrıca adaylardan " Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Alım yapılacak meslek Grubuna göre ilgili alanda bilgi sahibi olmak, İlgili kurumların Lise veya Ön Lisans bölümlerinden mezun olmuş olmak, 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak " şartı aranacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversite sözleşmeli personel alımı başvuruları için süreç ilanın yayımlanması ile birlikte başladı. Adaylar başvurularını en geç 15 gün içerisinde gerçekleştireceklerdir. Bu kapsamda 6 Şubat 2023 tarihi ile başlamış olan başvurular en geç 7 Mart 2023 tarihine kadar yapılmış olması gereklidir.

İLANIN TAM METNİ