Gençlik ve Spor Bakanlığıda personel alımı ilanları yayımlamaya başladı. İŞKUR Toplum Yararı Programları kapsamında yayımlanan personel alımı ilanlarına göre 8 Farklı Şehirde 625  TYP personel Alımı yapılacağı açıklandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere TYP kapsamında personel alımı yapmaya karar verdi. Bu yönde ilanlar yayımlanmaya başladı. İşin Olsa ekibi olarak sizlerle Güncel alım ilanlarını ilk olarak biz paylaşacağız.

KYK Yurtlarına TYP Personeli Alımı Yapılacak!

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 8 şehirde bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne işçi alımı yapacak. Alımlar KYK Yurtlarında görevlendirilmek üzere yapılacak. Buna göre Yurtlarda görevlendirilecek 625  TYP Personel alımı ilan detaylarını paylaşıyoruz.

Geçici Madde 5 Pozisyonunda Personel Alımı Yapılacak!

GSB personel alımı kapsamında yayımladığı ilana göre bünyesine İŞKUR üzerinden olmak üzere Geçici Made 5 alanında personel alımı yapacağını beirtti. 

Geçici Madde 5 Alanı Nedir?

Söz konusu yayımlanan pozisyon için alımlar 9 ay süreli çalışma ile gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz gün yayımlanan resmi gazete kararı ile 6 aylık olan TYP Personel Alımları 9 aylık olarak belirtilmiştir.

İLGİLİ RESMİ GAZETE KARARI: https://www.isinolsa.com/typ-alimi-iskur/typ-personel-aliminda-degisiklik-typ-suresi-uzatildi-h44940.html

GSB 8 Şehir TYP Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

Az Önce İŞKUR üzerinde gelmiş olan duyuruya göre Eylül ayı için 8 Şehir ilan yayımladı. Söz konusu duyuruya göre toplamda 625 TYP personel alımı yapılacak. Personel Alımı yapılacak güncel şehir listesi şöyle;

  • Aksaray,
  • Adana,
  • Giresun,
  • Burdur,
  • Sakarya,
  • Denizli,
  • Mersin,
  • Diyarbakır,

Güncel Personel Alımı İlan Listesi

Aksaray Merkez 25 TYP Personel Alımı İş İlanı No: 314522

Adana Seyhan 83 TYP Personel Alımı İş İlanı No: 314524

Giresun Merkez 51 TYP Personel Alımı İş İlanı No: 314527

Burdur Merkez 58 TYP Personel Alımı İş İlanı No: 314576

Sakarya Serdivan 105 TYP Personel Alımı İş İlanı No: 314577

Denizli Merkez 115 TYP Personel Alımı İş İlanı No: 314528

Mersin Yenişehir 165 TYP Personel Alımı İş İlanı No: 314580

Diyarbakır Bağlar 25 TYP Personel Alımı İş İlanı No: 314579

TYP Başvuruları Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

İŞKUR Toplum Yararı Programları kapsamında yapılacak personel alımları için başvuru süreci ilanların yayım tarihi olan 22 Ağustos 2023 tarihi ile başladı. TYP personel Alımı için adaylara 4 günlük süre verilmiş olup en geç 5 Eylül 2023 tarihine kadar başvuruların gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. Başvurular sadece aşağıdaki bağlantı üzerinden İŞKUR sistemine giriş yaptıktan sonra İş İlanı numarası ile başvuru yapılacaktır.

BAŞVURU EKRANI: https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

Yeni İlanlar Yayımlanacak Mı?

Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK Yurtlarında görevlendirmek üzere yeni personel alımları yapılacağı ön görülmektedir. Bu kapsamda yayımlanacak diğer şehirler için personel alımı ilanlarından haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indiriniz.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA