Gençlik ve Spor Bakanlığı geçtiğimiz günlerde Kariyer adresi üzerinden yayımlanmış olan Sözleşmeli personel alımı ilanlarınlarına göre GSB bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere toplamda 1071 Memur alımı yapıyor.

Başvuurların sona ermezi ile birlikte adaylar merakla sonuçların açıklanmsını bekliyordu. Bu yönde GSB sonuçları duyurdu.

Başvuru Sonuçları Açıklandı!

Başvurların 8 ocak 2024 tarihi ile sona ermesinden sonra Adaylar sonuçları bekliyordu. Bu kapsamda GSB yayımladığı son dakika duyurusuna göre Gençlik çalışanı sonuçları açıklandı.

Adaylar sonuçlarına sadece kariyer adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Elektronik ortamda sorgulama yapılacak.

51 KPSS Taban Puan ile Atama Yapıldı!

Başvurular zaten 50 Taban KPSS Puanı ile alındığından sonuçlarda en düşük KPSS puanı da belli oldu. Bu kapsada en düşük 51 KPSS Puanı ile atama yapılırken

Taban KPSS Atama Puanı:

  • Rize'de 51,28123 puan ile atama

Tavan KPSS Atama Puanı:

  • Ankara'da 89,01212 puan ile atama

Tarihler Belli Oldu!

Başvuruları onaylanan ve 2023 Yılı Gençlik Çalışanı Alımı sözlü sınavına katılmaya hak kazanan adayların sınavları 12 – 16 Şubat 2024 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecektir. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sınav tarihleri ve yerleri Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı kariyer kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden Sınavlarım/Mülakatlarım başlığı altından ilan edilmiş ayrıca başvuru sırasında beyan etmiş oldukları e-posta adreslerine [email protected] adresi üzerinden sınav tarihi ve yerlerine ilişkin bilgiler içeren mail gönderilmiştir.

SONUÇLARDAN VE GELİŞMELERDEN HABEDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

1071 Gençlik Çalışanı Kontenjan Dağılımı:

Gençlik ve SPor Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana göre alımlar 6 farklı Grupta olmak üzere 1071 Gençlik Çalışanı alımı yapılacaktır.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine 1071 Gençlik Çalışanı alımı için genel olarak adaylardan 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca Özel olarak ise; 

  • Tercih edilecek her grup için yukarıdaki tabloda aranan nitelikleri taşıyor olmak,
  •  Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak,
  • Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken sözleşme esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesi feshedilenler veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshedenlerin, sözleşme fesih tarihinin üzerinden bir yıl geçmiş olmak,
  • Görevini devamlı yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak,
  • Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak,
  • Arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,
  • Gençlik Çalışanı pozisyonu 6. Grup için Bakanlığımızca verilen gençlik liderliği belgesine sahip olmak.

KPSS Şartı Nedir?

2022 yılı KPSS sınavına girmiş ve belirtilen puan türünde asgari 50 puan almış olmak,

Tavan Yaş Şartı Yok!

Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç)

Bu kapsamda herhangi bir yaş şartı talep edilmeyecektir.

İLANIN TAM METNİ BURADA

EK1 KONTENJAN DAĞILIMI