Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı için geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre 685 Sözleşmeli Antrenör alımı hakkında duyuru yayımlandı. Söz konusu yayımlanan duyuruya göre Önümüzdeki günlerde yapılması planlanan Antrenör Alımı hakkında Sözlü ve Uygulamalı sınavlar Deprem sebebi ile ertelendi.

Sözlü Sınav Tarihleri Ertelendi!

GSB 26 - 30 Aralık 2023 tarihleri arasında alınan başvurular sonucunda Sonuç duyurusu 27 Ocak 2023 tarihinde yapılmıştı. Bu kapsamda Sınavların 13 - 22 Şubat 2023 tarihleri arasında yapılması planlanırken Deprem sebebi ile ikeri bir tarihe ertelendi.

GSB Sınav Erteleme Duyurusu:

2022 YILI SÖZLEŞMELİ ANTRENÖR ALIMI SÖZLÜ VE UYGULAMALI SINAVIN ERTELENMESİ HAKKINDA DUYURU

Bakanlığımız taşra teşkilatı Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere, boş bulunan sözleşmeli antrenör pozisyonları için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ile 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde 2022 yılı KPSS B grubu P3 puan sırası esas alınarak boş kontenjan sayısının üç (3) katına girerek sözlü ve uygulamalı sınava katılmaya hak kazanan adayların, sözlü ve uygulamalı sınavlarının 13 – 22 Şubat 2023 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirileceği ilan edilmişti.

Bilindiği üzere Kahramanmaraş ilinde gerçekleşen ve ülkemizi etkileyen deprem felaketi nedeniyle bahsi geçen sözlü ve uygulamalı sınav ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Sözlü ve uygulamalı sınav tarihi daha sonra ilan edilecektir.

İlgililere ilanen duyurulur.

En Az 50 KPSS İle 2055 Personel Sınava Katılacak!

GSB tarafından yapılacak olan sözlü ve uygulamalı sınavlar için adaylar KPSS Puan sırasına göre hesaplanarak en az 3 kat aday sınava katılacaktır.