GSB Personel alımı yapıyor. Geçtiğimiz gün yayımlanan personel alımı ilanına göre GSB bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda Türkiye Geneli olmak üzere 4501 Sözleşmeli personel alınacak. Başvurularda artık sona geldik. Peki Başvuru değerlendirmesi nasıl yapılacak? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

4501 Sözleşmeli Personel Alımı Kontenjanları Nedir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı sözlşemeli personel alımları Lise ve Ön Lisans mezunu adaylardan olmak üzere,

  • 3622 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 879 Destek Personeli (Bakım-Onarım), 

olmak üzere toplamda 4501 personel alımı gerçekleştirilecektir.

Başvurular Sona Eriyor!

GSB Sözleşmeli personel alımı başvuruları 31 Ağustos 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 6 Eylül 2023 tarihine kadar başvuru alınacaktır. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını aşağıdaki bilgiler doğrultusunda gerçekleştirebilirlerdir.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/gsb-2023-yili-4501-guvenlik-ve-destek-personeli-alimi-en-az-kpss-h45022.html

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Yerleştirmelerde, KPSS puanı esas alınacaktır. KPSS puanı en yüksek adaydan başlanarak her bir pozisyon ve il için KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlanmak üzere ilan edilen pozisyon sayısı kadar aday asıl olarak yerleştirmeye hak kazanacak ve bir o kadar aday da yedek olarak belirlenecektir. Adayların KPSS puanının eşit olması halinde sırası ile mezuniyet ve doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sözleşmeli personel alımı için başvuru yapmış olan adaylar başvurularını en geç 6 Eylül 2023 tarihine kadar gerçekleştirdi. Bu kapsamda Sonuçların GSB tarafından en geç 20 Eylül 2023 tarihine kadar açıklanması bekleniyor. 

SONUÇLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA