Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel alımı hakkında açıklama geldi. Az Önce Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu yaptığı açıklamaya göre 2022 yılı 1200 Yurt Yönetim personeli alımı yapılacak. Bakan ilan hakkında detayları açıkladı. Peki Yurt Yönetim personeli alımı başvuru şartları ne olacak? KPSS Şartı Olacak mı? İlana başvurular ne zaman yapılacak? ilan hakkında detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

1200 Yurt Yönetim Personeli Alımı Yapılacak! 8 Ekim 2022 Kılavuz Yayımlandı!

7 Ekim 2022 tarihi ile gelmiş olan açıklamaya göre Kamuya 1200 Yurt Yönetim personeli alımı gerçekleştirilecek. Bakan Mehmet Kasapoğlu az önce resmi Twitter hesabı üzerinde yaptığı açıklamaya göre 2022 yılı içerisinde 1200 Yurt Yönetim Personeli alımı gerçekleştirilecektir.

Yaptığı açıklamaya göre Bakan " Yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 1200 Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli alımı yapacağız" dedi. Aynı zamanda Başvuru tarihleri hakkında da detayları açıkladı.

Ayrıca Resmi gazetede ve Bakanlığın sitesinde yayımlanan kılavuz ile tüm detaylar belli oldu. Bakan açıklamasını 7 Ekim 2022 tarihinde yaparak 8 Ekimde başvuru kılavuzu yayımlandı.

1200 Sözlşemeli Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Belli Oldu!

8 Ekim 2022 tarihi ile yayımlanmış olan başvuru için kılavuza göre Kadın Erkek kontenjan dağılımı belli oldu. Bu kapsamda 478 Erkek Yurt Yönetim perosneli ve 722 Kadın Yurt Yönetim personeli alımı yapılacak. Alımlar 81 farklı şehirde gerçekleştirilecektir.

81 Şehir Kontenjan Dağılımı:

Yurt Yönetim Personeli Alımı Başvuru Şartları Ne Olacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurt Yönetim personeli alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda adaylardan " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi nitelikler aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Ne Olacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurt Yönetim personeli alımı için adaylardan KPSS, Eğitim gibi şartlar aranacak. Yaş konusunda ise emekli olmayan adaylardan başvuru alınacaktır. Öte yandan,

  • Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç)
  • Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak,
  • Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak,
  • Tercih edilecek her grup için aşağıdaki tabloda aranan nitelikleri taşıyor olmak,

Eğitim Şartı Ne Olacak?

Yükseköğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde ilgili grup için belirlenmiş bölümlerden mezun olmak.

KPSS Şartı ve Taban Puan Şartı?

Yurt Yönetim Personeli alımı için adaylardan KPSS Şartı aranacak. Bu doğrultuda adayların 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde olmak üzere KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Yaş Şartı Nedir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Yurt Yönetim personeli alımında herhangi bir Yaş Şartı olmayacak. Buna göre adayların 18 yaşını tamamlamış ve 65 yaşından büyük olmamaları gerekmektedir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

GSB Yurt Yönetim personeli alımı için Bakan başvuru tarihlerini açıkladı. Bu kapsamda Yurt Yönetim personeli alımı başvuruları 10 Ekim 2022 tarihi ile başlayacak. Başvurular sadece Elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

Başvuru Tarihleri: 10 - 14 Ekim 2022

Başvuru Ekranı: http://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ

Yurt Yönetim personeli Maaşları Belli Oldu!

En çok merak edilen konulardan biriside Yurt Yönetim personeli maaşları belli oldu. Görevine yeni başlayan lisans mezunu Yönetim personeli için 8.500 TL maaş verilecektir.