Gençlik ve Spor Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan Sözleşmeli Personel alımı ilanına göre Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine 1453 kişilik kadro ile Yurt Yönetim personeli alımı yapılacağını bildirmişti. Bu kapsamda alımlar 657 sayılı devlet memurları kanunun 4/B fırkasına göre yapılacak. Bu yönde Kadın Erkek adayların başvuru yapabildiği Yurt Yönetim Personeli adayları için sözlü sınav sonuçları açıklandı.

2023 Yılı 1453 Yurt Yönetim Personeli Alımı Yapılacak!

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 4 Ekim 2023 tarihi ile yayımlanmış olan ilana göre 2023 yılı Yurt Yönetim personeli alımı başvuruları 6 - 10 Ekim 2023 tarihi ile alındı. Buna göre GSB türkiye geneli Yurtlarda görevlendirilmek üzere;

  • 609 Erkek Yurt Yönetim personeli,
  • 844 Kadın Yurt Yönetim personeli,

alımı yapacak. Alımlar 8 Farklı Grupta gerçekleştirilecek olup Farklı eğitim seviyelerine sahip adaylar alınacaktır.

60 KPSS İle Sözlü Sınavlar Yapıldı!

Başvuruları onaylanan ve 2023 Yılı Yurt Yönetim Personeli Alımı sözlü sınavına katılmaya hak kazanan adayların sınavları 23 – 27 Ekim 2023 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilmiştir.

4359 Aday Sözlü Sınava Katıldı!

Yapılacak KPSS Değerlendirmesine göre kontenjan sayısının 3 katı aday için yani KPSS puan değerlendirmesine göre 4359 aday Sözlü sınava katıldılar.

Sözlü Sınav Sonuçları Açıklandı!

23 – 27 Ekim 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen “2023 Yılı Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli Alımı” sözlü sınavına katılan adaylar sözlü sınav sonuçlarını Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı kariyer kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) Başvurularım – Değerleme Sonuçları başlığı altından öğrenebilecektir.

SONUÇLARI AÇIKLANAN ADAYLAR İNSTAGRAMDA BULUŞTU! TIKLA SENDE KATIL

Başvuru Sonuç Sorgulama nasıl Yapılır?

1. ADIM: Öncelikle https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresine e-Devlet şifreniz ile giriş yapınız.

2. ADIM: ilgili ekranda yer alan " Sınavlarım/Mülakatlarım" adlı sekmeye gelerek sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz. İlgili görsel şöyledir;

Belg Teslimi ne Zaman Yapılacak?

Atanmaya hak kazanan asıl adaylar, aşağıda belirtilen belgeleri yerleştikleri Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine 11 - 15 Aralık 2023 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde teslim edecektir.

Sınav ile ilgili Bakanlığın internet sitesi ile Kariyer Kapısı üzerinden yapılan tüm bilgilendirme ve duyurular tebligat niteliğinde sayılacak olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.  

Atama Belgeleri Nedir?

1- Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ve adres bilgilerine ilişkin yazılı beyan.

2- Yükseköğrenim diploması veya mezuniyet belgesinin ya da eğitimini yurtdışında tamamlamış olanlar için diploma denklik belgesinin aslı veya resmi makamlardan alınan onaylı örneği.(Atanmaya hak kazandıkları pozisyonlarda belirtilen gruplar itibarıyla öğrenim durumlarını gösterir mezuniyet belgeleri)

3- Merkezi sınav sonuç belgesinin doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı.

4- Yazılı özgeçmiş.

5- Son altı ay içerisinde çekilmiş iki adet biometrik fotoğraf.

6- Adli sicil kaydına ilişkin yazılı beyan ve e-Devlet portalından doğrulama belgesi.

7- Sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel bir durumu olmadığına dair yazılı beyan.

8- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığına dair yazılı beyan.

9- Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyan.

10- Varsa Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet dökümü,

11- Varsa Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel pozisyonlarında tam zamanlı olarak görev yapmakta iken kurumlarınca sözleşmesi feshedilen ya da sözleşmesini tek taraflı fesheden adayların, bir yıllık bekleme süresini doldurdukları ile ilgili önceki kurumlarından alınmış onaylı hizmet belgesi.

GELİŞMELERDEN  ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR!

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA