Gençlik ve Spor Bakanlığı az önce yayımladığı duyuru ile Belge teslim sürecinin başladığını bildirdi. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan 1200 Yurt Yönetim personeli alımı için işlemler sona erdi. Sözlü sınava katılmış olan adaylar için sonuçlar geçtiğimiz hafta açıklanmıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığından gelen son duyuruya göre 1200 Yurt Yönetim personeli alımı için Sözlü sınav sonrası yerleşmeye hak kazanan adayların ilgili belgeleri teslim etmeleri gereklidir.

1200 Yurt Yönetim Personeli Alımı Belge teslim Süreci Başladı!

Yurt Yönetim personeli alımı için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde Bakanlığımız taşra teşkilatı yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere, 21 – 26 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen “2022 Yılı Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli Alımı” sözlü sınavına katılan adaylar sözlü sınav sonuçları sonrası yerleşen adaylar aşağıdaki tarihler içerisinde yerleştikleri Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine teslim etmeleri gereklidir.

Belge teslim Tarihleri: 04 - 10 Ocak 2023

Adaylardan İstenen Belgeler Nelerdir?

1. Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ve adres bilgilerine ilişkin yazılı beyan.

2. Yükseköğrenim diploması veya mezuniyet belgesinin ya da eğitimini yurtdışında tamamlamış olanlar için diploma denklik belgesinin aslı veya resmi makamlardan alınan onaylı örneği.(Atanmaya hak kazandıkları pozisyonlarda belirtilen gruplar itibarıyla öğrenim durumlarını gösterir mezuniyet belgeleri)

3. Merkezi sınav sonuç belgesinin doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı.

4. Yazılı özgeçmiş.

5. Son altı ay içerisinde çekilmiş iki adet biometrik fotoğraf.

6. Adli sicil kaydına ilişkin yazılı beyan ve e-Devlet portalından doğrulama belgesi.

7. Sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel bir durumu olmadığına dair yazılı beyan.

8. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığına dair yazılı beyan.

9. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyan.

10. Varsa Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet dökümü,

11.Varsa Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel pozisyonlarında tam zamanlı olarak görev yapmakta iken kurumlarınca sözleşmesi feshedilen ya da sözleşmesini tek taraflı fesheden adayların, bir yıllık bekleme süresini doldurdukları ile ilgili önceki kurumlarından alınmış onaylı hizmet belgesi.

2023 Yılı Yurt Yönetim Personeli Alımı Ne Zaman?

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan Yurt Yönetim personeli alımları Türkiye geneli fakrlı Yurtlara gerçekleştiriliyor. 2022 yılı işlemleri sona erdi. Şimdi ise 2023 yılı atamaları bekleniyor. 2022 Yılı KPSS Puanı ile yeni Yurt Yönetim perosneli alımları Ağustos ve Ekim Ayları arasında bekleniyor. 

İLAN VE GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Editör: TE Bilisim