Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindekli eksikliği karşılamak üzere 1017 kişilik kadro ile Sürekli olarak Daimi, Engelli ve Eski Hükümlü personel alımı yapacağını bildirmişti. Bu kapsamda alımlar Türkiye geneli farklı şehirlerde gerçekleştirilecek. çok sayıda başvuru yaoılmış olup adaylar ilan hakkında olacakları merak ediyor. İlgili ilana başvuru yapmış olan adaylar hakkında detaylı bilgiyi sizlerle paylaşacağız.

Rekor Sayıda Başvuru Yapıldı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı temizlik görevlisi alımı için 1017 kişilik kadro ayrılmıştı. Bu kapsamda başvurular Türkiye İş Kurumu üzerinden alınmıştı. 1017 kişilik temizlik görevlisi en KPSS şartı olmadığından ve en az lise mezunu personel alımı yapıldığından rekor saıda başvuru yapıldı. Açıklanan Nihai Listeye bakıldığında çok sayıda başvuru yapıldığı görüldü.

Kura Çekimi Hakkında Bakanlıktan Duyuru!

Gençlik ve Spor Bakanlığından az önce gelmiş olan duyuruya göre Kura çekimi hakkında duyuru yayımladı. Kur açekimi için adres bilgisi paylaşıldı. GSB İşçi Alımı kura çekimi işlemleri 31 Ağustos 2022 tarihi Çarşamba günü gerçekleştirilecek. 

Kura Çekim Tarihi: 31 Ağustos 2022 Çarşamba günü saat 10.30’da

Kura Çekim Yeri: Gençlik ve Spor Bakanlığı Merkez Binası Konferans Salonu’nda (Örnek Mah. Oruç Reis Cad. No:13 Altındağ/ANKARA)

Kura Çekimine Kimler Katılabilecek?

Kura çekimine katılmak isteyen herkes gidebilir. Ancak Salonun doluluk kapasitesi göz önüne alınacak olup salon dolu ise kura çekimine giriş sağlayamıyacaksınız. Bakanlık bu konuda " Kura çekimini izlemek isteyen adaylar, salon kapasitesi doğrultusunda izleyici olarak katılım sağlayabilecektir. " açıklamasında bulundu.

Başvuru Değerlenirmesi Nasıl Yapılacak?

Sözlü Sınav Yapılacak!

Kura'da adı geçmiş olan adaylara sözlü sınav yapılacaktır. Sözlü sınav tarihi ve yeri Bakanlık tarafından sonara duyurulacaktır. Sözlü sınavda;

- Görevin gerektirdiği mesleki bilgi ve beceri, (40 puan)

- Genel kültür, (40 puan)

- Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, (10 puan)

- Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu, (10 puan)

konularından 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Sınav kurulu üyelerinin vermiş olduğu puanların aritmetik ortalaması esas alınmak suretiyle sözlü sınav puanı belirlenecektir.