Gaziantep Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Resmi Gazetede yayımlanan ilana göre Gaziantep Üniversitesi bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 657 sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere Sözleşmeli 4/B personel alımı gerçekleştirilecek. Alımlar farklı kadrolarda yapılacak olup şartları ve kontenjan dağılımı haberde.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Gaziantep Üniversitesi bünyesine 20 kişilik boş kadro ile;

  • 19 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 1 Büro Personeli,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Gaziantep Üniversitesi personel alımları için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini engel herhangi bir sağlık sorunu olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Olacak!

Adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak gereklidir.

Kontenjana Göre Özel Şartlar:

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversite personel alımı başvurusu ilanın yayım tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda başvurular sadece Üniversite Personel Dairesi Başkanlığına şahsen yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 5 - 20 Temmuz 2023

İLANIN TAM METNİ