Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı sözlşemeli personel alımı yapıor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre YÖK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı yapılacak. Söz konusu ilana göre farklı kadrolarda olmak üzere istihdam edilecek. Peki başvuru sonuçları ne zaman açıklanır?

40 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılıyor!

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bünyesindeki eksikliği gidemrek üzere 40 kişilik kadro ile Lise ve Ön Lisans mezunu olmak üzere;

  • 5 Şoför,
  • 2 Aşçı,
  • 5 Temizlik,
  • 2 Garson,
  • 1 Bulaşıkçı, 
  • 25 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 

Başvurular Sona Eriyor!

YÖK personel alımı başvurusu 15 MArt 2023 tarihi ile naşlamıştı. En geç 30 Mart 2023 tarihine kadar başvuru yapılacaktır. Başvurular sadece Şahsen ilgili kuruma gerçekleştirilecektir. Buna göre henüz başvuru yapmamış olan adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanarak başvuru yapabilirler.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/yok-40-sozlesmeli-personel-alimi-2023-lise-ve-on-lisans-60-kpss-ile-h44053.html

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl?

YÖK Sözleşmeli personel alımında başvurular sadece KPSS Puanı ile yapılmakta olup en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile adaylar belirlenecektir. Ayrıca 120 aday da yedek olarak seçilecektir.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman?

Başvurular en geç 29 Mart 2023 tarihine kadar yapılmakta olup en geç, sonuçların yayımlandığı tarihten itibaren 10 (on) iş günü içerisinde işe başlamaları için gerekli evrakları tamamlayarak Kurulumuz Personel Dairesi Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir. Belirtilen süre içerisinde istenilen belgeleri tamamlayarak teslim etmeyen adaylar atanma haklarını kaybedecektir.

Buna göre adaylar sonuçlarına en geç 30 Nisan 2023 tarihine kadar ulaşacaklardır.

SONUÇLARI BEKLEYEN ADAYLAR İNSTAGRAMDA BULUŞTU! SENDE KATIL!