Dokuz Eylül Üniversitesi sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. Resmi Gazetede 15 Nisan 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre en az ön lisans mezunu sözleşmeli personel alımı yapılacak. Söz konusu ilana göre başvuru süreci başlamış olup aşağıdaki bilgiler doğrultusunda başvuru alınacaktır. İlan detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

  • 23 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 2 Mühendis,
  • 2 Tekniker,
  • 1 Kimyager,
  • 19 Hemşire,
  • 2 Sağlık Teknikeri,

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Dokuz Eylül Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi nitelikler aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Adayların 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans için P93 ve Lisans için p3 puan türünden en az 50 puan almış olmak,

Pozisyonuna göre olmak üzere 30 veya 40 yaşından büyük olmamak,

Alanında mezuniyetini tamamlamış olmak, 

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Dokuz Eylül Üniversitesi personel alımı başvurusu 15 Nisan 2023 tarihi ile başlamış olup e geç 15 gün içerisinde başvuru yapılmış olması gereklidir. Bu kapsamda başvurular en geç 30 Nisan 2023 tarihine kadar yapılacaktır. Başvurular sadece istenen belgelerle birlikte Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta ile başvuru şeklinde yapılacaktır. Postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

İLANIN TAM METNİ