Dışişleri Bakanlığı memur ve personel alımı için ilan yayımladı. Yurtdışı memur alımı kapsamında yayımlanan ilana göre Muskat Büyükelçiliği bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere sözleşmeli sekreter alımı ilanı yayımlandı. Söz konusu yayımlanan ilana göre alımlar KPSS şartı olmaksızın en az lise mezunu adaylar içerisinden yapılacak.

Kontenjan Bilgisi nedir?

Dışişleri Bakanlığı Yurtdışı Memur alımı yayımladı. Türk Uyruklu adaylar içerisinden Sözleşmeli Sekreter Alımı yapılacak. Alımlar sınav ile gerçekleştirilecektir.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Muskat Büyükelçiliği personel alımı için adaylardan " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" şartları aranacak.

Ayrıca Özel Olarak ise,

  • Sınav tarihi ile 41 yaşını tamamlamamış olmak,
  • En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak,
  • Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe Biliyor olmak,
  • Bilgisayar Kullanabilmek,
  • Her Türlü İklim şartlarında çalışmayı kabul etmiş olmak,

şartları aranacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Muskat Büyükelçiliği personel alımı başvuruları  ilanın yayım tarihi olan 5 Eylül 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 5 Ekim 2022 tarihine kadar başvuruların gerçekleştirilmesi gereklidir. Başvurular sadece e-Devlet sistemi üzerinden Dışişleri Bakanlığı kariyer adresi üzerinden gerçekleştirilecektir.

İLANIN TAM METNİ