Dışişleri Bakanlığı Personel Alımı ilanı yayımladı. Yüksek Maaş İle Sözleşmeli personel alımı yapılacak olup alımlar Bakanlığa bağlı olan Türk Akreditasyon Kurumu tarafından yapılacak. Adaylar Kurumun bilişim alanında görev alacak. Bu kapsamda Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi uyarınca, sözlü/uygulamalı sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 1 (bir) sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır.

Kontenjan Bilgisi nedir?

Türk Akreditasyon Kurumu ( TÜRKAK ) personel alımı 1 Yazılım Geliştirme Uzmanı kadrosunda gerçekleştirilecek.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlilk ile ilgisi olmamak" gereklidir.

Eğitim Şartı nedir?

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak gereklidir.

KPSS Detayı Nedir?

2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS- B) alınan KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (%70) ile son beş yıl içinde yapılan İngilizce dilinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS/e-YDS) veya Yükseköğretim Kurulunca YDS’ye denk kabul edilen sınavlarda alınan puanın YDS’deki karşılığının yüzde otuzunun (%30) toplamı esas alınarak yapılacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Sözleşmeli personel alımı başvıurusu 14 Ağustos 2023 günü başlayacak ve 28 Ağustos 2023 günü saat 23:59’da sona erecektir. Başvurular, e-Devlet üzerinden Türk Akreditasyon Kurumu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/” adresi üzerinden yapılacaktır.

İLANIN DETAYLARI