Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı yapıyor. Geçtiğimiz aylarda yayımlanmış olan Personel Alımı ilanına göre Dışişleri Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere 55 Sözleşmeli personel alımı yapılacak. Adayların beklediği sonuçlar sonunda açıklandı.

55 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak!

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan ilan ile Bakanlık Merkez Teşkilatında istihdam edilmek üzere 55 kişilik kadro ile en az lise mezunu;

 • 50 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (45 Erkek, 5 Kadın),
 • 5 Destek Personeli (Şoför),

alımı yapılacak.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapıldı?

Dışişleri Bakanlığı tarafından gelmiş olan ilana göre adaylardan KPSS Şartı aranacak ancak Herhangi bir Mülakat yapılmaksızın sadece KPSS Puan sırasına göre değerlendirme gerçekleştirilecektir. kontenjan Sayısı kadar aday yerleştirilecek olup AİSL aday kadarda YEDEK aday belirlenmiştir.

Başvuru Sonuçları Sonunda Açıklandı!

13-27 Kasım 2023 tarihleri arasında Bakanlığımıza yapılan Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile Destek Personeli (Şoför) başvuruları arasından KPSS puanlarına göre sıralı asil ve yedek adayların listeleri aşağıdaki bağlantılarda sunulmuştur.

1. Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek)

2. Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Kadın)

Belge Teslim Tarihi Açıklandı!

Başarı listesine giren asil adayların aşağıda kayıtlı belgelerle birlikte 19.04.2024 günü mesai bitimine kadar Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğüne (C Blok 423 no’lu oda) başvurmaları gerekmektedir.

İstenen Belgeler Nelerdir?

 • Beyaz fon üzerinde ön cepheden çekilmiş 6 adet vesikalık fotoğraf (Erkek adaylar için gömlek ve kravatlı),
 • KPSS sonuç belgesi,
 • Öğrenim belgesi aslı ve fotokopisi,
 • Erkek adaylardan askerlik görevini tamamlamış olanlar için terhis belgesi (askerlik başlangıç ve bitiş tarihlerini gösterir belge); diğer adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair belgenin aslı veya fotokopisi,
 • Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet döküm belgesi (mevcutsa),
 • Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı aslı ve iki adet fotokopisi,
 • Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 18’inci maddesinde belirtilen ve 26/6/2021 tarihli ve 31523 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Özel Güvenlik Görevlileri Sağlık Şartları Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde “silahlı özel güvenlik görevlisi olur” ibareli ve adayın boy ve kilo ölçümünü de içeren geçerlilik süresi devam eden sağlık kurulu raporu.
 • Geçerlilik süresi devam eden Özel Güvenlik Kimlik Kartı (Silahlı) ve iki adet fotokopisi,
 • Başvuru sırasında sisteme yüklenen belgelerin asılları (Belgelerden geçerlilik süresi dolmuş olanların yenilenmesi gerekmektedir).

İlanda belirtilen şartları sağlamadığı anlaşılan veya belirtilen süre içerisinde başvuruda bulunmayan asil adaylar haklarını kaybedeceklerdir.

Asil adaylardan göreve başlamayanların yerine en yüksek puanlı adaydan başlanmak üzere yedek adaylar davet edilecektir.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞNİ OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

KPSS Taban Puan Belli Oldu!

Adaylardan Lise seviuyesinde olmak üzere KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranıyor. Bu yönde yerleştirme;

ASİL Aday En Düşük: 73,441480

Editör: Erhan İmamoğlu