Dışişleri Bakanlığı personel alımı ilanı yayımlandı. En az lise mezunu adaylar içerisinden olmak üzere Sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda yayımlanmış olan ilana göre Adaylardan herhangi bir KPSS Şartı aranmayacak olup başvuru bilgileri ve adaylardan aranan tüm bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Yurtdışı Personel Alımı Yapılacak!

Dışişleri Bakanlığı tarafından gelmiş olan ilana göre Lüksemburg Büyükelçiliği Türk Uyruklu adaylar içerisinden 1 kişilik kadro ile sözleşmeli Sekreter alımı gerçekleştirilecek. 

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Lüksemburg Büyükelçiliği  Sekreter alımı için adaylardan Genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi genel nitelikler aranacak.

Sekreter Alımı İçin Özel Şartlar Nelerdir?

Bakanlık Sekreter alımı için adaylardan Yaş, Yabancı Dil, Eğitim gibi nitelikler aranacak. Buna göre;

  • Sınav tarihi itibarıyla 41 yaşından gün almamış olmak,  
  • En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,
  • Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),  
  • Çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe bilmek,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Dışişleri Bakanlığı Lüksemburg Büyükelçiliği  Sekreter alımı başvurusu İlanın yayımlanması ile birlikte başlayacak olup en geç bir ay içerisinde yapılmış olması gereklidir.

Başvuru Tarihleri: 23 - 25 Eylül 2023

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/disisleri-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

İLANIN TAM METNİ